Notowania

prokuratura
24.03.2013 12:23

Sąd aresztował podejrzanego o zabójstwo 76-letniej kobiety

Zwłoki leżące w wannie miały obrażenia, m.in. głowy, a mieszkanie było splądrowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

*Podejrzany o zabójstwo w celach rabunkowych 76-letniej kobiety 19-letni Damian S. został na wniosek prokuratury aresztowany przez sąd na trzy miesiące - poinformowała dziś Prokuratura Okręgowa w Krakowie. *

Do aresztu trafił również 19-letni Artur P., któremu zarzucono utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie sprawcy w ukryciu dowodów rzeczowych (m.in. odzieży i wymazanie sms-ów).Do śmierci kobiety doszło prawdopodobnie w nocy ze środy na czwartek. Starsza kobieta mieszkała samotnie w domu jednorodzinnym pod Wieliczką. Jej ciało znalazła córka, która w czwartek przyszła odwiedzić matkę.

Zwłoki leżące w wannie miały obrażenia, m.in. głowy, a mieszkanie było splądrowane. Z mieszkania skradziono 180 zł, obraz Najświętszej Marii Panny, różaniec i wagę spożywczą.W piątek policja zatrzymała pięciu mężczyzn, mieszkańców okolicznych miejscowości w wieku od 19 do 26 lat.Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce 19-letniemu Damianowi S. zarzucono włamanie i zabójstwo kobiety w zamiarze rabunkowym.

Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie. Jak informowała prokuratura, mężczyzna był już karany, w marcu opuścił areszt.Drugi z podejrzanych 19-letni Artur P. usłyszał zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie sprawcy w ukryciu dowodów rzeczowych (m.in. odzieży i wymazanie sms-ów); grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabił rodziców, a dziecko kolbą od karabinu Ze wstępnych oględzin lekarza sądowego wynikało, że rodzina mogła zginąć od strzałów.
_ Normalna rodzina _ czy ofiary porachunków? O przejęciu sprawy przez gdańską prokuraturę apelacyjną poinformowała rzeczniczka tej jednostki Barbara Sworobowicz.
Zabijają chorych psychicznie. Dlaczego ich? W okresie badań doszło do 615 zabójstw, przy czym blisko 23 proc. z nich dotyczyło osób chorych. Jak to tłumaczą?
Tagi: prokuratura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz