Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Są zmiany w ustawie refundacyjnej. Będą nowe protesty lekarzy?

0
Podziel się:

Mimo zmian NFZ będzie mógł nadal karać przychodnie i szpitale oraz lekarzy z prywatną praktyką.

Są zmiany w ustawie refundacyjnej. Będą nowe protesty lekarzy?
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Jutro Naczelna Rada Lekarska będzie głosować nad rekomendowaniem lekarzom, by nie podpisywali po 1 lipca umów z NFZ na realizację recept, jeśli w umowach znajdą się postanowienia o karach.

Uchwała NRL ma dotyczyć lekarzy mających własną praktykę. Pomysł kolejnej akcji protestacyjnej powstał w związku z wchodzącą dziś nowelizacją ustawy refundacyjnej - dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Został z niej wykreślony zapis o karach dla lekarzy za złe wypisanie recept, jednak NFZ będzie mógł nadal karać przychodnie i szpitale oraz lekarzy z prywatną praktyką.

Lekarzy zatrudnionych w przychodniach i szpitalach samorząd lekarski zamierza wezwać, by składali wypowiedzenia zmieniające umowy o pracę w taki sposób, by do ich obowiązków nie należało wypisywanie recept.

Jak wskazują eksperci prawa pracy, pomysł ten jest mało realny, jednak NRL nawet jeśli nie podejmie uchwały, będzie nadal wywierał presję na resort zdrowia, by zmienić zasady refundacji. Samorząd lekarski chce, by lekarz nie musiał się w ogóle zajmować określaniem stopnia refundacji.

Czytaj w Money.pl
Było porozumienie. Teraz znowu pat Akcja pieczątkowa trwa nadal. Lekarze wyjaśniają, dlaczego jeszcze nie odwołali protestu.
Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój! Lekarze przeżywają zbyt wiele wstrząsów - uważa Bartosz Chochołowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)