Notowania

jersey
27.08.2011 07:23

Są zarzuty dla mordercy z Jersey

Policja przesłuchuje Polaka od środy, gdy wyszedł ze szpitala, dokąd trafił z powodu zadanych sobie ran.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

30-letni Polak Damian Rz. stanął wczoraj* przed sądem w St Helier na wyspie Jersey i został formalnie oskarżony o zamordowanie sześciu osób 14 sierpnia. Następna rozprawa została wyznaczona na 28 października. Do tego czasu oskarżony pozostanie w areszcie.*

Damian Rz. jest podejrzany o zamordowanie żony Izabeli, 55-letniego teścia Marka G., najbliższej przyjaciółki żony - Marty - i trojga dzieci: dwojga własnych i dziecka przyjaciółki żony. Policja przesłuchuje Polaka od środy, gdy wyszedł ze szpitala, dokąd trafił z powodu ran zadanych nożem; świadkowie mówią, że poranił się sam.

Sąd (The Royal Court) zebrał się na specjalnym posiedzeniu. Sześć zarzutów odczytał Rz. sądowy tłumacz przysięgły. Oskarżony wysłuchał ich ze spuszczoną głową. Z początkiem najbliższego tygodnia ekipa policyjna z Jersey, Devonu-Kornwalii oraz metropolitalnej policji Londynu uda się do Polski, gdzie przesłucha rodziny i przyjaciół ofiar.

Cytowany przez Press Association prowadzący śledztwo inspektor Stewart Gull z działu dochodzeniowo-śledczego Jersey powiedział, że celem wizyty jest wyrobienie sobie wyobrażenia o ofiarach i ich życiu. PA twierdzi, że policja nadal kontynuuje czynności śledcze w St Helier. Korzysta w tym celu z najnowszej technologii laserowej pozwalającej na rekonstrukcję miejsca zbrodni w trzech wymiarach.

Miejscowe media donosiły, że Damian Rz. stracił oszczędności całego życia na nieudanej inwestycji na polskim rynku nieruchomości. Miał też podobno problemy w małżeństwie i próbował już kiedyś odebrać sobie życie. Damian Rz. i jego pochodząca z Bydgoszczy żona zamieszkali na wyspie Jersey przed sześcioma laty. Rz. trudnił się stolarką budowlaną i w pracy miał dobrą opinię. Na krótko przed tragedią Damian i Izabela Rz. powrócili z wakacji w Polsce.

Jersey położona u wybrzeży Normandii jest autonomiczną i samorządną posiadłością korony brytyjskiej. Formalnie nie jest częścią Zjednoczonego Królestwa, ani UE (rząd brytyjski odpowiada za obronę, a z UE wyspa ma specjalne stosunki). Jersey własny parlament i system prawny. Na wyspie mieszka około 5 tys. imigrantów z Polski.

Więcej o morderstwie na Jersey w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t154575.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/brytyjscy;detektywi;przyjada;do;polski,162,0,895906.html) Brytyjscy detektywi śladami Polaka-mordercy Chcą przesłuchać rodzinę i przyjaciół ofiar morderstwa na Jersey.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t154602.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/morderstwo;na;jersey;sledztwo;dotarlo;do;polski,137,0,892553.html) Brytyjczycy w Polsce, śladami mordercy Dotarli do miasta z którego pochodziły ofiary masakry na wyspie Jersey. Prokuratura ujawnia kolejne szczegóły tragedii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t83656.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zabojca;z;jersey;zwolniony;ze;szpitala;trafi;do;aresztu,239,0,896751.html) Zabójca z Jersey zwolniony. Teraz trafi do... Domniemany zabójca sześciu osób na wyspie Jersey, w tym trojga dzieci 30. letni Damian Rz. został zwolniony ze szpitala, gdzie w stanie ciężkim, lecz stabilnym przebywał od 14. sierpnia.
Tagi: jersey, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz