Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w turcji
30.03.2014 21:56

Są wstępne wyniki wyborów lokalnych w Turcji

Tegoroczne wybory są postrzegane jako test poparcia dla premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)
na zdjęciu: Recep Tayyip Erdogan, premier Turcji

Według częściowych wyników dzisiejszych wyborów lokalnych w Turcji, podanych przez media po przeliczeniu niecałej jednej piątej głosów, rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) zdobywa pomiędzy 44-48 procent głosów, znacznie wyprzedzając opozycję.

W poprzednich wyborach lokalnych w 2009 roku AKP zdobyła 38 procent głosów.

Tegoroczne wybory lokalne są postrzegane jako test poparcia dla premiera Recepa Tayyipa Erdogana przed sierpniowymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi w przyszłym roku.

Przypadły one zarazem po masowych protestach antyrządowych latem ubiegłego roku i poważnym skandalu korupcyjnym na szczytach władzy pod koniec 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Turcji. Ważny test dla Erdogana Dla konserwatywnego rządu premiera Erdogana, rządzącego niepodzielnie Turcją od 2002 roku, głosowanie ma charakter referendum.
Wybory w Turcji. Sześć ofiar kłótni Cztery osoby zginęły w wymianie ognia między dwiema rodzinami kandydatów na szefa organu miejscowej rady w wiosce Yuvacik w graniczącej z Syrią prowincji Sanliurfa.
Premier kazał zablokować serwis You Tube W opinii szefa tureckiego rządu, portale społecznościowe są wykorzystywane przez przeciwników politycznych do ataków na władze w Ankarze.

Recep Tayyip Erdogan

Tagi: wybory w turcji, turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz