Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Są nowe zdjęcia z katastrofy Smoleńskiej

0
Podziel się:

Zespół badający przyczyny katastrofy, przedstawił argumenty przeciw teorii o zamachu. Będzie specjalna strona w sieci.

Są nowe zdjęcia z katastrofy Smoleńskiej
(PAP/Paweł Supernak)
bEEEsQpx

Zdjęcia wykorzystywane przez zespół Macierewicza zostały zmanipulowane - twierdzi Maciej Lasek. Szef zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej, działającego przy kancelarii premiera, ponownie zaapelował do parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza o przedstawienie dowodów na swoje tezy.

Zespół badający przyczyny katastrofy smoleńskiej przedstawił kolejne argumenty przeciw teorii o zamachu pod Smoleńskiem. Przewodniczący Maciej Lasek zaprezentował niepublikowane dotąd zdjęcia z miejsca katastrofy prezydenckiego Tupolewa.

Podkreślił na konferencji prasowej, że zespół Macierewicza do tej pory nie przedstawił takich dowodów, manipuluje natomiast dokumentami, a zdjęcie, które wykorzystywał, okazało się sfałszowane.

bEEEsQpz

Maciej Lasek powtórzył, że prezydencki samolot, który zszedł zbyt nisko, uderzył w brzozę, co spowodowało oderwanie końcówki skrzydła. Na konferencji pokazano zdjęcia drzewa i odciętego fragmentu skrzydła. Ekspert podkreślił, że nie widać na nich żadnych śladów nadpalenia, czy osmalenia. Widać natomiast pogięte i porozrywane blachy i przewody. Zdaniem szefa zespołu, takie uszkodzenia dowodzą, że samolot uderzył w przeszkodę. Na jednym ze zdjęć były widoczne kawałki drewna wbite w skrzydło. Lasek powiedział, że wbrew temu, co twierdził Macierewicz, nie jest możliwe, aby brzoza została złamana wskutek wybuchu. Ewentualnej eksplozji nie potwierdzają też zapisy rejestratorów lotu.

Lasek podkreślił, że czonkowie parlamentarnego zespołu nie byli na miejscu katastrofy i nie mieli dostępu do rejestratorów lotu, posługiwali się zaś tylko fotografiami. Zostały one zmanipulowane, co pokazano na zaprezentowanych na konferencji slajdach. Zaprzeczył twierdzeniom, że wokół brzozy były rozsypane szczątki samolotu. Miał to być dowód, że na jego pokładzie doszło do wybuchu. Inny członek jego zespołu, Edward Łojek, dodał, że rozrzucenie szczątków samolotu nie jest dowodem na eksplozję na pokładzie. Przedstawił zdjęcia z dwóch miejsc katastrof lotniczych, w których szczątki samolotu znalazły się na dużej przestrzeni, choć nie doszło do wybuchu.

Szef zespołu podkreślił, że przyczyną katastrofy smoleńskiej nie było uderzenie w brzozę, ale to, że samolot leciał zbyt nisko, zaczepiając wcześniej o inne drzewa. Wynika to z ustaleń komisji Jerzego Millera, która, jak powiedział Lasek, wyjaśniła przyczyny katastrofy.

Maciej Lasek powtórzył, że nie weźmie udziału w dzisiejszej debacie smoleńskiej, organizowanej przez parlamentarny zespół Antoniego Macierewicza. Powiedział, że debaty naukowe powinny się odbywać bez udziału polityków. W spotkaniu ma uczestniczyć prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

bEEEsQpF

Ekspert zapowiedział, że jego zespół uruchomi w przyszłym tygodniu stronę internetową, na której zostaną zamieszczone informacje o przyczynach katastrofy smoleńskiej i zdjęcia z miejsca katastrofy. Dodał, że komisja Jerzego Millera, badająca ten wypadek, wykonała ponad półtora tysiąca fotografii.

Odpowiadając na pytanie o dowody dotyczące katastrofy smoleńskiej, znajdujące się w Rosji, powiedział, że badanie przyczyn katastrofy już się zakończyło. Jego zespół ma tylko wyjaśniać opinii publicznej ustalenia komisji Millera. Jego komisja miała dostęp do oryginalnych "czarnych skrzynek" Tu-154.

Eksperci zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza mają dziś przedstawić najnowsze ustalenia oraz materiał dowodowy w sprawie przyczyn katastrofy. Przedstawiciele zespołu Macieja Laska zapowiedzieli, że mimo zaproszenia nie przyjdą na to spotkanie.

W katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób. Polska delegacja leciała na obchody 70-ej rocznicy zbrodni katyńskiej.

bEEEsQpG
Czytaj więcej w Money.pl
Dowód na zamach w Smoleńsku sfałszowany _ Kluczowy dowód wykorzystany przez zespół Macierewicza, został zmanipulowany _. Polityk PiS odpowiada.
Lasek zmierzy się z Macierewiczem? Debata na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została jednak przełożona.
Tusk, Miller i Klich nie dopełnili obowiązków? Zespół parlamentarny do spraw zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska, Jerzego Millera i Edmunda Klicha.
bEEEsQqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)