Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzieci
01.03.2010 13:00

Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci

Proponuje by przestępstwa wobec nich nie ulegały przedawnieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artaxerxes/CC/Wikipedia)

Przestępstwa wobec dzieci nie powinny ulegać przedawnieniu. Propozycję takiej zmiany przepisów zaproponował Rzecznik Praw Dziecka. Resort sprawiedliwości analizuje ten pomysł.

Agnieszka Paterek z Biura Rzecznika Praw Dziecka podkreśla, że konieczne jest rozszerzenie katalogu przestępstw, które nie ulegają przedawnieniu o czyny, w których ofiarą są osoby małoletnie.

Paterek przypomina, że w przypadku wielu przestępstw nieletnie ofiary wypierają ze swojej świadomości wspomnienia o przemocy. Dodaje, że sprawcy świadomie mogą do nich wrócić jako osoby dorosłe, ale wtedy już są bezkarni z powodu przedawnienia.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI PATEREK:

Minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskiodpowiedział, że propozycja Rzecznika jest już przez jego resort analizowana.

Minister dodał, że trwają prace nad wieloma rozwiązaniami prawnymi poprawiającymi sytuację ofiar przestępstw. Przypomniał, że od zeszłego roku w kraju działa 16 regionalnych centrów pomocy ofiarom przestępstw.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

W ciągu zakończonego wczoraj Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w sądach, prokuraturach i kancelariach adwokackich udzielono kilku tysięcy bezpłatnych porad prawnych.

Tagi: dzieci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz