Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci

0
Podziel się

Proponuje by przestępstwa wobec nich nie ulegały przedawnieniu.

Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci
(Artaxerxes/CC/Wikipedia)
bEpXnNkl

Przestępstwa wobec dzieci nie powinny ulegać przedawnieniu. Propozycję takiej zmiany przepisów zaproponował Rzecznik Praw Dziecka. Resort sprawiedliwości analizuje ten pomysł.

Agnieszka Paterek z Biura Rzecznika Praw Dziecka podkreśla, że konieczne jest rozszerzenie katalogu przestępstw, które nie ulegają przedawnieniu o czyny, w których ofiarą są osoby małoletnie.

Paterek przypomina, że w przypadku wielu przestępstw nieletnie ofiary wypierają ze swojej świadomości wspomnienia o przemocy. Dodaje, że sprawcy świadomie mogą do nich wrócić jako osoby dorosłe, ale wtedy już są bezkarni z powodu przedawnienia.

bEpXnNkn

POSŁUCHAJ AGNIESZKI PATEREK:

Minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskiodpowiedział, że propozycja Rzecznika jest już przez jego resort analizowana.

Minister dodał, że trwają prace nad wieloma rozwiązaniami prawnymi poprawiającymi sytuację ofiar przestępstw. Przypomniał, że od zeszłego roku w kraju działa 16 regionalnych centrów pomocy ofiarom przestępstw.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

W ciągu zakończonego wczoraj Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w sądach, prokuraturach i kancelariach adwokackich udzielono kilku tysięcy bezpłatnych porad prawnych.

bEpXnNkt
bEpXnNkO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)