Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
23.10.2014 18:03

Rzecznik MSZ Rosji skomentował wypowiedź Sikorskiego

Sikorski wywołał polityczną burzę swoją wypowiedzią dla amerykańskiego portalu Politico.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Jako _ skandaliczną historię _ ocenił rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz wypowiedź byłego szefa dyplomacji Polski Radosława Sikorskiego na temat rozmów przywódców dwóch krajów Władimira Putina i Donalda Tuska w 2008 roku w Moskwie.

_ - Wygląda na to, że Sikorski zaplątał się w faktach. Jego niejednokrotne oświadczenia dla mediów i wyjaśnienia, że miał na myśli nie to, co powiedział, same mówią za siebie _ - oznajmił rzecznik rosyjskiego MSZ na konferencji prasowej w Moskwie.

_ - Zanim zabierze się głos na tak delikatny temat, należy zadać sobie trud i poznać fakty. A dopiero potem wychodzić do prasy _ - powiedział Łukaszewicz. Jego zdaniem _ wykorzystywanie mediów do podobnych wypowiedzi z nie najlepszej strony charakteryzuje tego znanego polityka _.

Sikorski wywołał polityczną burzę swoją wypowiedzią dla amerykańskiego portalu Politico. Portal napisał, cytując Sikorskiego, że w 2008 roku podczas wizyty Tuska w Moskwie, Putin miał proponować szefowi polskiego rządu udział w podziale Ukrainy.

We wtorek marszałek Sejmu, b. szef MSZ powiedział, że w sprawie przebiegu rozmów w Moskwie _ zawiodła _ go pamięć. _ - Po sprawdzeniu okazało się, że w Moskwie nie było spotkania dwustronnego premier Tusk - prezydent Putin _ - oświadczył Sikorski.

Czytaj więcej w Money.pl
Die Welt: To próba kompromitacji Tuska Die Welt pisze, że jeśli wypowiedź Sikorskiego jest prawdziwa, to można mówić o niemoralnej propozycji ze strony Rosji.
Separatysta do Putina: Noworosja upadnie _ To będzie jedna z większych porażek Federacji Rosyjskiej i pociągnie za sobą poważne wstrząsy polityczne _ - ostrzega dywersant Igor Striełkow-Girkin.
Prezydent ostro o słowach Sikorskiego: są straty Chce je ograniczyć, a o sytuacji w Wschodzie mówi: _ Ukraina jest potężnym krajem, którego nikt nigdzie na barana nie zaniesie _.
Co się stało z Sikorskim? "Zawiodła pamięć" - _ Nie było spotkania dwustronnego Tusk-Putin w Moskwie _ - powiedział Marszałek Sejmu i przeprosił za swoje wcześniejsze zachowanie.
Tagi: sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz