Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
joanna kluzik rostkowska
18.01.2015 08:46

Rządowy podręcznika dla drugiej klasy. Resort wydłużył konsultacje i czeka na opinie

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska była trochę zaniepokojona małą liczbą uwag do podręcznika. Co prawda 40 tysięcy osób ściągnęło nową książkę, ale opinii były znacznie mniej niż w przypadku Naszego Elementarza dla pierwszaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)

Do wtorku Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na opinie na temat pierwszej części rządowego podręcznika do drugiej klasy. Resort postanowił o tydzień wydłużyć czas składania swoich spostrzeżeń do publikacji.

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska była trochę zaniepokojona małą liczbą uwag do podręcznika. Co prawda 40 tysięcy osób ściągnęło nową książkę, ale opinii były znacznie mniej niż w przypadku _ Naszego Elementarza _ dla pierwszaków. Resort podejrzewa, że mogło to mieć związek z przerwą świąteczną, stąd decyzja o wydłużeniu czasu przyjmowania ocen pierwszej części _ Naszej Szkoły _ dla drugoklasistów.

Podręcznik dla pierwszaków był podzielony na cztery części, w zależności do pór roku. Teraz będzie ich więcej. Dokładniej osiem, gdyż z podręcznika na każdy kwartał została wyodrębniona osobna książka, w której omawiana jest matematyka.

Książkę dla drugoklasistów można pobrać ze strony internetowej www.naszaszkola.men.gov.pl

Czytaj więcej w Money.pl
Zadali minister 300 pytań na czacie w wigilię Inni nauczyciele dzwoniąc zablokowali telefon pani minister.
Kosztowna porażka e-podręcznika. Są dymisje Zwolnienia w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Z pracą pożegnało się kilka osób odpowiedzialnych za przygotowanie cyfrowych książek dla szkół.
Te pieniądze uratują polskie szkolnictwo? - _ Bardzo mi zależy, żeby dostęp do tych pieniędzy był jak najłatwiejszy, bo tylko to daje szansę, że zawodu będzie się uczyło w warunkach realnych _ - mówiła szefowa MEN.
Tagi: joanna kluzik rostkowska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz