Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zajmie się projektem ułatwiającym karanie piratów drogowych

0
Podziel się

Rząd zmierza do uruchomienia w Polsce automatycznego systemu wymiany informacji z innymi państwami Unii.

Rząd zajmie się projektem ułatwiającym karanie piratów drogowych
(Tymon Markowski/EastNews)
bErnclJx

Ułatwienie identyfikacji piratów drogowych w innym państwie Unii Europejskiej poprzez automatyczne przekazywanie danych rejestracyjnych pojazdów i ich właścicieli - przewiduje projekt zmian w prawie o ruchu drogowym, którym jutro ma zająć się rząd.

Nowelizacja autorstwa resortu transportu ma wprowadzić w życie dyrektywę UE z 25 października 2011 roku w sprawie ułatwień w zakresie transgranicznej wymiany informacji dotyczących przestępstw lub wykroczeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego (tzw. dyrektywa _ cross border enforcement _). Termin ten upływa 7 listopada.

Głównym celem dyrektywy jest ułatwienie egzekwowania kar w stosunku do wszystkich kierowców, niezależnie od tego, w którym państwie członkowskim Unii Europejskiej został zarejestrowany prowadzony przez nich pojazd.

bErnclJz

Zaproponowane zmiany w ustawie zmierzają do uruchomienia w Polsce automatycznego systemu wymiany informacji z innymi państwami Unii o samochodach, których kierowcy podczas kierowania nimi uczestniczyli w przestępstwach lub wykroczeniach drogowych, a także o właścicielach lub posiadaczach tych pojazdów.

_ Skuteczniejsza transgraniczna wymiana danych rejestracyjnych pojazdów, która powinna ułatwić identyfikację osób podejrzanych o popełnienie naruszeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, może zwiększyć efekt prewencyjny i zachęcić do ostrożniejszej jazdy kierowców pojazdów zarejestrowanych w innych państwach członkowskich UE, co w efekcie Wpłynie na zmniejszenie liczby ofiar wypadków w ruchu drogowym _ - podkreślono w uzasadnieniu projektu.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania wprowadza opłaty za ekspresówki Sieć autovii pokrywa całą Hiszpanię i liczy ponad 3 tysiące km.
Kierowcy płacą na drogi dwa razy więcej niż powinni Tylko w tym roku za ich pieniądze można by wybudować dodatkowo blisko pół tysiąca kilometrów autostrad.
Policyjne "suszarki" pod lupą prokuratora Badany jest proces zatwierdzania tych urządzeń, w tym sprawdzenia ich odporności na zaburzenia elektromagnetyczne.
bErnclKa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)