Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
06.06.2008 07:50

Rząd tnie pensje dla CBA

Nowi funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zarobią o kilkaset złotych mniej niż do tej pory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CBA)

Kilkaset złotych miesięcznie mniej wyniesie przeciętnie wynagrodzenie dla nowych funkcjonariuszy Centralnego biura Antykorupcyjnego - dowiedziała się _ Rzeczpospolita _. Gazeta pisze, że wzrosną za to płace w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.

Do tej pory najwyższe podstawowe wynagrodzenie w w CBA wynosiło średnio 5,9 tysiąca złotych brutto. Teraz, według informacji nikt nie będzie mógł otrzymać więcej niż 5,2 tysiąca złotych podstawowej pensji. Kancelaria Premiera tłumaczy zmiany ograniczeniami budżetowymi.

_ Rzeczpospolita _ przypomina, że w styczniu, gdy parlament przyjmował ustawę, posłowie i senatorowie ograniczyli finanse dla CBA o blisko 40 milinów złotych. Ale to nie jedyne argumenty podkreśla gazeta. Urzędnicy premiera sugerują, że zmiana sprawi, iż pensje w CBA staną się porównywalne z tymi, które mają funkcjonariusze ABW i AW.

Do tej pory funkcjonariusze Biura zarabiali znacznie lepiej niż w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. CBA miało być bowiem służbą dobrze wynagradzaną, by funkcjonariusze, którzy mają tropić korupcję, sami byli odporni na korupcję.

Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz