Notowania

ofensywa legislacyjna
22.02.2011 12:20

Rząd tnie chorobowe służbom mundurowym

Funkcjonariusze i żołnierze mieliby dostawać zasiłek jak cywile, czyli 80 proc. pensji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Zgodnie z projektem ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych funkcjonariusze i żołnierze mieliby dostawać zasiłek chorobowy taki jak cywile, czyli zamiast 100 proc. - tylko 80 proc. pensji. *

Projekt dotyczy funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz żołnierzy zawodowych.

Oszczędności powstałe w wyniku zmniejszenia uposażeń przeznaczone będą w całości na fundusz nagród i zapomóg. Rząd, jak powiedział jego rzecznik Paweł Graś, zajmie się też planem swoich prac na 2011 rok.

W planie posiedzenia punktu dotyczącego tegorocznego planu prac rządu jednak nie ma. Według oficjalnych informacji gabinet Tuska miał przyjąć ten plan tydzień temu, nie został on jednak opublikowany na stronie Kancelarii Premiera. W komunikacie CIR po ubiegłotygodniowym posiedzeniu podano, że dokument ukaże się w internecie _ po uwzględnieniu wszystkich uwag _.

Tymczasem tygodnik _ Wprost _ poinformował - powołując się na nieoficjalne doniesienia - że premier Donald Tusk chce skrócić listę ustaw, które zgodnie z planem pracy rządu miały trafić do Sejmu. Według tygodnika oznaczać to może znaczne skrócenie listy zapisanej w planie pracy rządu, która pierwotnie zawierała ponad sto projektów.

Ministrowie rozpatrzą także projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu użycia środków przymusu bezpośredniego wobec nieletnich umieszczonych w zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Rząd zajmie się również nowelizacją Prawa upadłościowego i naprawczego i ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Projekt wprowadza regulacje, według których kwotę wynagrodzenia syndyków, nadzorców sądowych, zarządców, tymczasowych nadzorców sądowych, zarządców przymusowych i kuratorów, podwyższa się o kwotę podatku VAT - określoną zgodnie z obowiązującą stawką podatku.

Rada Ministrów omówi też dokument zmieniający _ Kierunki rozwoju funduszy pożyczkowych i poręczeniowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w latach 2009-2013 _, który zakłada działania ułatwiające małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do tzw. zewnętrznego finansowania. Ministrowie rozpatrzą też plany gospodarowania wodami na obszarze dorzeczy: Wisły, Odry, Jarft, Świeżej, Pregoły, Niemna, Dunaju, Dniestru, Łaby i Uecker.

Rząd rozpatrzy także projekt założeń do nowelizacji ustawy o urzędzie Ministra Obrony Narodowej oraz ustawy o działach administracji rządowej. Według autorów noweli konieczne jest uregulowanie kwestii przewozu najważniejszych osób w państwie w akcie rangi ustawy, tak aby zadanie to należało do konkretnego podmiotu i było jasno sprecyzowane.

W lutym Kancelarie Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu zawarły porozumienie w sprawie lotów najważniejszych osób w państwie, które zakłada, że jednym samolotem nie mogą w tym samym czasie podróżować prezydent i marszałek Sejmu oraz prezydent i premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;ofensywy;legislacyjnej;liczy;sie;jakosc;nie;ilosc,152,0,775576.html) Koniec ofensywy legislacyjnej? "Liczy się jakość, nie ilość" Ministrowie zapewniają, że nowe plany prac rządu nie oznaczają rezygnacji z reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rekonstrukcja;rzadu;nic;mi;nie;wiadomo,65,0,772417.html) Rekonstrukcja rządu? "Nic mi nie wiadomo" Spada popularność rządu i premiera. Pojawiają się pogłoski o możliwości zmian w gabinecie Donalda Tuska.
Tagi: ofensywa legislacyjna, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz