Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd poronił in vitro przed poczęciem

0
Podziel się:

Do poznańskiej prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z możliwym uszkodzeniem lub zniszczeniem zarodków

Rząd poronił in vitro przed poczęciem
(lovleah/iStockphoto)

Ministerstwo Zdrowia lekceważy konieczność stworzenia przepisów regulujących sztuczne zapłodnienie. _ Dziennik Gazeta Prawna _ informuje, że do poznańskiej prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z możliwym uszkodzeniem lub zniszczeniem zarodków z in vitro.

Ten przypadek pokazuje jak bardzo brakuje przepisów, które dokładnie uregulowałyby kwestię zapłodnienia pozaustrojowego - komentuje dziennik.

Sprawa poznańska dotyczy pojemnika do przechowywania zarodków, znalezionego w prywatnej klinice okulistycznej. Zasobnik stał tam od 2005 roku. W pewnym momencie wstrzymano kupowanie ciekłego azotu, który jest niezbędny do przechowywania zarodków.

Tymczasem rząd nie przygotował regulacji prawnych dotyczących in vitro. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło jedynie wstępne ramy finansowe programu. Nadal nie wiadomo kto miałby zająć się przygotowaniem rozwiązań prawnych.

Resort Bartosza Arłukowicza odpowiada, że obecnie procedowany jest projekt o zmianie ustaw o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Więcej w - _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ultimatum ws. in vitro. Unia pozwie Polskę? Komisja Europejska dała rządowi dwa miesiące na powiadomienie, co zrobił, aby uregulować problem zapłodnienia pozaustrojowego.
Raport Money.pl: Lista niedotrzymanych obietnic Donalda Tuska Wyższe podatki i opłaty - tak rząd zasypując dziurę w budżecie drenuje nasze kieszenie. Sprawdź, ile nas to kosztuje.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)