Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd podniósł kary za zabójstwo i posiadanie broni

0
Podziel się:

Minimalna kara za zabójstwo wzrosła z 25 do 38 lat, a za nielegalne posiadanie broni z siedmiu do pięciu lat.

Rząd podniósł kary za zabójstwo i posiadanie broni
(Prebranac/Dreamstime)

Rząd albański ogłosił zaostrzone kary za zabójstwo, przemoc domową i nielegalne posiadanie broni, aby wykorzenić kilkuwiekowy zwyczaj zemsty rodowej, który wciąż obowiązuje w niektórych regionach kraju.

Minimalna kara za zabójstwo wzrosła z 25 do 38 lat, a za nielegalne posiadanie broni z siedmiu do pięciu lat; w obu przypadkach bez prawa o ubieganie się o przedterminowe zwolnienie - poinformował minister sprawiedliwości Eduard Halimi.

Za przemoc domową prowadzącą do poważnych obrażeń będzie odtąd obowiązywała kara od 20 lat więzienia do dożywocia. Dotychczas kary za takie przestępstwa zaczynały się od pięciu lat więzienia.

Parlament zatwierdził zmiany w kodeksie karnym już w maju.

Wysoki poziom przestępczości w Albanii to poważny problem dla władz przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu, które odbędą się 23 czerwca. Wysokie wskaźniki przestępczości to zdaniem wielu obserwatorów skutek m.in. powszechnego rabowania magazynów wojskowych podczas zamieszek w 1997 r. Ich powodem stał się upadek piramid finansowych, przez który zbankrutowała jedna trzecia społeczeństwa.

Albania od stycznia 2003 r. prowadzi negocjacje z UE w sprawie podpisania układu stowarzyszeniowego. Spodziewała się go podpisać w 2004 r., ale wiele krajów uznało jej postępy za niewystarczające.

Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec o śmierci syna: Mógł być uwolniony _ Krzysztof Olewnik mógł być uwolniony, nawet krótko po porwaniu, gdyby policja rzetelnie analizowała połączenia telefoniczne i inne otrzymywane informacje _ - mówił przed sądem Włodzimierz Olewnik.
Bruksela grozi nam trybunałem. Powód to... Pieniądz elektroniczny to cyfrowy odpowiednik gotówki. Można nim dokonywać płatności bez pośrednictwa rachunku bankowego.
Inwigilacja na Wyspach? Trwają dyskusje Według szefowej brytyjskiego MSW Theresy May _ są tysiące ludzi potencjalnie zagrożonych radykalizacją, a niektórzy mogą z czasem wejść na drogę ekstremizmu. _
prawo
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)