Notowania

rząd donalda tuska
06.06.2013 09:41

Rząd PO z SLD? Biernacki na to nie pójdzie

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki zadeklarował, że gdyby PO zawiązała koalicję z SLD, to nie widzi się w takim rządzie. - To inny system wartości - powiedział dzisiaj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki zadeklarował, że gdyby PO zawiązała koalicję z SLD, to nie widzi się w takim rządzie. _ - To inny system wartości, nie wyobrażam sobie uczestniczenia w takim rządzie _ - powiedział dzisiaj. Podobne stanowisko zajął Jarosław Gowin.

Gowin ocenił w RMF FM, że zawiązanie koalicji PO z SLD będzie oznaczało spadek poparcia wyborców prawicowych. _ - Zapowiedź koalicji z SLD będzie oznaczała, niezależnie od intencji czyichkolwiek, także od intencji Donalda Tuska, będzie oznaczała przesunięcie się na pozycje centrolewicowe, bo odpłynie od nas elektorat prawicowy _ - powiedział Gowin.

Pytany, czy chciałby być w takiej Platformie, zaprzeczył. _ W Platformie centrolewicowej dla takich polityków jak Marek Biernacki, czy jak ja nie będzie miejsca z bardzo prostego powodu: nie będzie kto miał na nas głosować. Nasi wyborcy już dzisiaj odpływają od Platformy _ - powiedział Gowin.

_ - Ja siebie, podobnie jak dzisiaj powiedział Marek Biernacki, ja siebie nie widzę w koalicji z SLD. Uważam, że to byłaby koalicja szkodliwa dla Polski _ - podkreślił Gowin. Biernacki pytany w TVN24, czy widzi się w ewentualnym rządzie SLD i PO, odpowiedział krótko: _ nie _. _ To jest inny system wartości _ - dodał. _ - Oczywiście, że jest możliwa taka koalicja, ale beze mnie _ - zaznaczył.

_ - SLD to są wartości socjalistyczne, o pewnym zabarwieniu jeszcze postkomunistycznym. PO to wartości odmienne - wolnorynkowe, prorozwojowe - dwa całkiem odmienne światy _ - ocenił. _ Byłoby to złe przesłanie dla obywateli, gdybyśmy najpierw mówili różnymi językami, a jak potrzeba - w zależności od koniunktury politycznej - stworzylibyśmy jedną warność _ - powiedział.

_ - Premier reprezentuje rząd i Platformę jako całość i być może cześć Platformy uznawałaby tego typu koalicję. Ja mogę powiedzieć za siebie - jako konserwatysta w PO nie wyobrażam sobie uczestniczenia w takim rządzie _ - powiedział Biernacki.

Jego zdaniem inną sprawą jest ewentualna koalicja, a inną praca nad projektami, które PO chce zrealizować. - _ Jeśli komuś po drodze z naszymi wartościami i naszym projektem, który jest dobry dla państwa, nie kłóci się z wartościami innego ugrupowania, to takie projekty legislacyjne i inwestycyjne można przeprowadzać _ - podkreślił. _ - Do takich projektów trzeba przekonywać całą opozycję _ - dodał.

W ocenie Biernackiego premier Donald Tusk nie skręca PO w lewo, tylko szuka rozwiązań. _ - To jest poszukiwanie drogi i taka jest jego rola - on jest odpowiedzialny za Polskę, za ugrupowanie, którego jest szefem, liderem _ - ocenił.

Tusk w wywiadzie dla tygodnika _ Polityka _ na stwierdzenie, że w 2015 r. po wyborach parlamentarnych może być różnie, odparł: _ Tak, i tu mamy drugi powód, dla którego SLD pojawia się w tych spekulacjach. Rzeczywiście, wśród partii opozycyjnych SLD pod szefostwem Millera wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną _.

Czytaj więcej w Money.pl
Money.pl do Schetyny: PiS jest od was lepszy! Schetyna: Przyznaję, że... Polityk Platformy odpowiada na ważne pytanie: Co zrobi PO, żeby odzyskać przewagę sondażach.
"Donald nic nie mogę Tusk" obchodzi rocznicę Deklarował, że rząd _ nie będzie się kłaniał ani bankierom, ani związkowcom i nie będzie klęczał przed księdzem. _ Co zostało z obietnic?
PiS: Ministrze zostaw zegarki i do roboty Zdaniem PKP to przedłużająca się zima nie pozwoliła na wykonanie niektórych robót w zakładanym terminie.
Tagi: rząd donalda tuska, rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz