Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd okazał się legislacyjnym leniuchem

0
Podziel się:

Rząd zrealizował zaledwie 30-40 procent legislacyjnego planu. Wciąż trwają prace nad wprowadzeniem projektu jednego okienka, które ma ułatwić zakładanie firmy.

Rząd okazał się legislacyjnym leniuchem
(PAP/Radek Pietruszka)

Rząd zrealizował zaledwie 30-40 procent legislacyjnego planu. Wciąż trwają prace prace nad wprowadzeniem projektu _ jednego okienka _, które ma ułatwić zakładanie firmy.

Rząd uzyskał wynik lepszy niż za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego ( 20-30 procent) , ale wciąż gorszy od średniej europejskiej ( 70 procent) - czytamy w _ Gazecie Prawnej _. Zdaniem autorów raportu zbyt optymistycznie planuje się, że trudne społecznie projekty da się przeprowadzić bez żmudnego procesu konsultacji.

Jednak rada ministrów zamierza przyspieszyć w drugim półroczu i przyjąć 175 projektów ustaw - podaje dziennik. To, że rząd nie realizuje swoich planów generuje koszty po stronie przedsiębiorców i obywateli. Brak realizacji zapowiadanych zmian legislacyjnych zwiększa ryzyko i koszty prowadzenia biznesu - ocenia Marcin Matczak, jeden z współautorów analizy.

Obecnie na zmianę czekają przepisy dotyczące prawa budowlanego i partnerstwa publiczno-prywatnego. Projekt dot. emerytur pomostowych jest w konsultacjach społecznych. Prawo dla ubogich, czyli ustawa o dostępie do pomocy prawnej jest w powijakach. W resorcie sprawiedliwości powstały tylko założenia do ustawy. Niepokojące jest to, że rząd zbyt wolno zajmuje się projektami, które sam uznał ze priorytetowe: prawo o swobodzie działalności gospodarczej i zmiany prawa telekomunikacyjnego - wylicza dziennik.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)