Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
areszt domowy
13.06.2013 14:44

Rząd ma pomysł na przepełnione więzienie

Włoski rząd zaproponował, aby osoby skazane na kary do 6 lat więzienia, odbywały je w areszcie domowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Na zdj. Enrico Letta

Włoski rząd zaproponował, aby osoby skazane na kary do 6 lat więzienia, odbywały je w areszcie domowym. Projekt ustawy przygotowany przez gabinet Enrico Letty ma na celu rozwiązanie problemu coraz większego przepełnienia więzień.

Minister sprawiedliwości Annamaria Cancellieri powiedziała dzisiaj, że celem tego nowego rozwiązania, które ma być realizowane w trybie pilnym, jest szybka poprawa sytuacji we włoskich więzieniach. W rezultacie tego rozporządzenia zakłady karne opuści od 3 do 4 tysięcy skazanych - wyjaśniła minister.

W następnej kolejności, zapewne na jesieni - ogłosiła szefowa resortu - wprowadzony zostanie generalny plan rozwiązania kwestii przepełnienia więzień, w których przebywa 66 tysięcy osób. Miejsc jest natomiast 44 tysiące.

W styczniu tego roku Europejski Trybunał Praw Człowieka wymierzył rządowi Włoch karę grzywny w wysokości po 100 tysięcy euro, którą musi zapłacić 7 więźniom, przetrzymywanym - jak orzekł - w fatalnych warunkach, w małych i wieloosobowych celach. Jednocześnie Włochy zostały zobowiązane do poprawy sytuacji w ciągu roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zagonili więźniów do pracy. Produkują wino Kolonia karna słynie z różnych eksperymentalnych zasad odbywania wyroku i resocjalizacji poprzez pracę, głównie w rolnictwie.
Berlusconi skazany na rok więzienia Były premier Włoch oskarżony był o naruszenie w 2005 roku tajemnicy śledztwa przez opublikowanie w swojej gazecie zapisu podsłuchu rozmowy telefonicznej.
To największy skandal finansowy w polityce Prosto z parlamentu w Rzymie do więzienia pojechał włoski senator Luigi Lusi, oskarżony o sprzeniewierzenie i przywłaszczenie sobie około 25 milionów euro z kasy ugrupowania, którego był skarbnikiem. To największy skandal finansowy w polityce ostatnich lat.
Tagi: areszt domowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz