Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd Ewy Kopacz "będzie ostrożny w sprawie Ukrainy"

0
Podziel się:

Warszawa zamierza zająć bardziej powściągliwe stanowisko w sprawie kryzysu na Ukrainie - komentuje dziennik Kommiersant.

Rząd Ewy Kopacz "będzie ostrożny w sprawie Ukrainy"
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Sądząc po pierwszych wypowiedziach premier Ewy Kopacz, Warszawa zamierza zająć bardziej powściągliwe stanowisko w sprawie kryzysu na Ukrainie - wybija dziennik _ Kommiersant _, informując o powołaniu nowego rządu RP.

Rosyjska gazeta podkreśla, że dzięki dobrym wynikom Platformy Obywatelskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego większość ministrów z koalicyjnego gabinetu PO i Polskiego Stronnictwa Ludowego zachowało teki.

Niespodzianką w ocenie _ Kommiersanta _ jest powierzenie funkcji ministra spraw zagranicznych Grzegorzowi Schetynie, byłemu marszałkowi Sejmu i szefowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a obecnie przewodniczącemu parlamentarnej komisji spraw zagranicznych.

Powołując się na ekspertów, moskiewski dziennik informuje, że _ Schetyna jest dobrym organizatorem i doświadczonym graczem politycznym _. _ W przeszłości był jednym z najpopularniejszych polityków PO, jednak na pewien czas został odsunięty w cień przez Donalda Tuska _ - zauważa _ Kommiersant _.

Według dziennika _ wymiana (Radosława) Sikorskiego na Schetynę jest sygnałem, że Warszawa zamierza zajmować bardziej powściągliwe stanowisko w sprawie Ukrainy _. Gazeta ocenia, że nowy szef polskiego MSZ, _ choć był w Kijowie w składzie delegacji parlamentarnej, to jednak nie ma realnego doświadczenia w sprawach międzynarodowych _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t306217.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;pracy;zapowiada;zmiany;w;smieciowkach,182,0,1622454.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będą zmiany w umowach "śmieciowych" - _ Teraz najważniejsze dla Polski łączenie, a nie dzielenie _ - przekonuje minister pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t321075.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obietnice;donalda;tuska;i;zimna;wojna;z;rosja;doprowadza;do;upadku;nowy;rzad,90,0,1621082.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ewa Kopacz jest już premierem. Oto, co powinna powiedzieć w expose Money.pl przygotował zestaw spraw, które musi i powinna zrobić szefowa zaprzysiężonego rządu. Oceniamy szansę ich realizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t319290.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kobiety;w;nowym;rzadzie;to;krok;w;dobrym;kierunku,203,0,1621195.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Decyzja Kopacz to "krok w dobrym kierunku" Pięć kobiet obejmie teki ministrów w nowym rządzie Ewy Kopacz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t321020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;przegrywa;wojne;na;sankcje;oto;dowod,203,0,1622475.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja przegrywa wojnę na sankcje. Oto dowód Według niektórych polityków w Moskwie, ograniczenia w handlu spożywczym z Unią Europejską to błąd.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)