Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd chce większych uprawnień do pozbawiania obywatelstwa

0
Podziel się:

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Theresa May proponuje znowelizowanie ustawy imigracyjnej.

Rząd chce większych uprawnień do pozbawiania obywatelstwa
(David Jones/CC/Flickr)

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Theresa May proponuje znowelizowanie ustawy imigracyjnej tak, by naturalizowani obywatele uznani za _ szczególnie szkodliwych _ mogli być pozbawiani obywatelstwa Zjednoczonego Królestwa - informuje dzisiaj BBC.

Nowelizacja zakłada, że podejrzani o terroryzm mogliby być pozbawiani brytyjskiego obywatelstwa, nawet gdyby stawali się przez to bezpaństwowcami. Osoby posiadające podwójne obywatelstwo już teraz mogą być pozbawiane brytyjskiego paszportu. Proponowane rozwiązanie nie miałoby zastosowania do osób urodzonych w Wielkiej Brytanii - odnotowuje BBC.

Ministerstwo spraw wewnętrznych zapewnia, że zamierza posługiwać się proponowanymi uprawnieniami oszczędnie i w sposób zgodny z zobowiązaniami międzynarodowymi Wielkiej Brytanii - odnotowuje BBC i dodaje, że takie podejście popiera kierownictwo współrządzących Liberalnych Demokratów.

Minister stanu ds. imigracji w resorcie spraw wewnętrznych Mark Harper oświadczył, że _ obywatelstwo jest przywilejem, a nie prawem _ i że celem proponowanej nowelizacji jest zagwarantowanie, że _ bardzo niebezpieczni osobnicy będą mogli zostać wykluczeni, jeśli leży to w interesie publicznym _.

Zamierzenia te ostro skrytykowała charytatywna brytyjska organizacja prawnicza Reprieve, argumentując, że dawałyby one szefowej MSW prawo do _ darcia ludziom paszportów _.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełom w sprawie wiz dla Polaków do USA Reforma systemu imigracyjnego, który nie był gruntownie zmieniany od prawie trzech dekad, to jeden z priorytetów prezydenta Obamy.
Cztery mln Włochów procesuje się z sąsiadami Problem mają załatwić kursy dobrego sąsiedztwa.
Wielka Brytania ogranicza prawa imigrantów Władze liczą, że zapobiegnie to nadużywaniu systemu świadczeń socjalnych. Zmiana ma wejść w życie w kwietniu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)