Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd Camerona w Wielkiej Brytanii. Hammond na nowego szefa dyplomacji

Dymisja poprzedniego ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Grover/Rex Features/EAST NEWS)
Philip Hammond

Premier Wielkiej Brytanii poinformował o nominacji dzisiaj na swoim koncie na Twitterze. Philip Hammond, uważany za eurosceptyka, zastąpi Williama Hague'a, który nieoczekiwanie ustąpił wczoraj ze stanowiska.

Dymisja ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Camerona.

53-letni Hague, który kierował brytyjską dyplomacją od maja 2010 r., ustąpił wczoraj wieczorem. Ma zająć się teraz przede wszystkim organizacją kampanii Partii Konserwatywnej przed zaplanowanymi na maj 2015 roku wyborami parlamentarnymi. Hague poinformował na Twitterze, że po wielu latach pracy w Izbie Gmin nie będzie już kandydował w wyborach parlamentarnych.

58-letni Philip Hammond funkcję ministra obrony pełnił od 2011 r. Wcześniej deklarował, że wolałby, aby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, jeśli premierowi Cameronowi nie uda się wynegocjować lepszych warunków brytyjskiego członkostwa.

Cameron wielokrotnie powtarzał, że chce, by Wielka Brytania pozostała w UE, ale dąży do odebrania części kompetencji Brukseli w obszarach, w których - jak twierdzą konserwatyści - jej wpływ jest zbyt duży i szkodliwy.

Do końca 2017 roku Cameron zamierza przeprowadzić referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa w UE, jeśli po wyborach w 2015 roku nadal będzie szefem rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
FT: Cameron szkodzi brytyjskiej gospodarce Według gazety rok przed wyborami parlamentarnymi oczywiste stało się, że podejście do imigrantów jest wadliwe.
Wyjście Brytyjczyków z UE? Niewyobrażalne Niemcy uczynią wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać Wielką Brytanię w Unii Europejskiej - powiedział w wywiadzie dla Financial Times niemiecki minister finansów.
Brytyjczycy nie wierzą w reformę UE Brytyjczycy są pesymistyczni co do szans premiera Davida Camerona na przeforsowanie zmian w Unii Europejskiej.
Tagi: sytuacja w wielkiej brytanii, david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz