Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rutte chce ukarania winnych zestrzelenia Boeinga

0
Podziel się:

Holandia domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego i ukarania winnych - powiedział szef holenderskiego rządu Mark Rutte.

Rutte chce ukarania winnych zestrzelenia Boeinga
(PAP/EPA)
bEKVYjWt

Holandia domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego i ukarania winnych - powiedział na forum Zgromadzenie Ogólnego ONZ szef holenderskiego rządu Mark Rutte.

W swym wystąpieniu Rutte podkreślił, że kluczowym elementem dla ustalenia winnych będzie swobodny dostęp do miejsca, gdzie runął samolot.

Zapewnił, że Holandia będzie współpracowała z _ wszystkimi zaangażowanymi w sprawę państwami i organizacjami _.

bEKVYjWv

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony 17 lipca w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.

W katastrofie samolotu lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga. Większość pasażerów - 193 - stanowili Holendrzy.

_ - Ci ludzie nadal by żyli, gdyby nie konflikt na Krymie i destabilizacja wschodniej Ukrainy _ - powiedział Mark Rutte.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest raport w sprawie katastrofy boeinga na Ukrainie Nie ma dowodów na jakiekolwiek problemy techniczne. Boeing został trafiony przez...
Zamiast malezyjskiego samolotu, miał spaść rosyjski? Separatyści chcieli zestrzelić maszynę Aerofłotu, ale przez pomyłkę trafili boeinga - oświadczył szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
Eksperci pracują na miejscu katastrofy MH17 -_ Prowadzimy intensywne prace koncentrujące się na zebraniu ludzkich szczątków _ - napisało OBWE na Twitterze.
Katastrofa samolotu. Do kogo należała broń? Według redaktora prowadzącego magazyn "Armia", malezyjski samolot zestrzelono przez pomyłkę. I wcale nie była to broń pochodząca z Rosji.
bEKVYjWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)