Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruszył proces w sprawie Nangar Khel

0
Podziel się:

Siedmiu żołnierzy oskarżonych o zabicie afgańskich cywili stanęło przed Wojskowym Sądem.

Ruszył proces w sprawie Nangar Khel
(PAP/Bogdan Borowiak)

Proces siedmiu żołnierzy oskarżonych ws. zabicia cywili w afgańskiej wiosce Nangar Khel ponownie ruszył przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie. Sąd zapowiedział, że wnioski dowodowe stron rozpatrzy później.

Prokuratura oskarżyła siedmiu żołnierzy - sześciu z nich: chorążego Andrzeja O., plutonowego Tomasza B., kapitana Olgierda C., podporucznika Łukasza B., starszego szeregowego Jacka J. i starszego szeregowego Roberta B. o zabójstwo ludności cywilnej, za co grozi kara dożywotniego więzienia. Siódmego - starszego szeregowego Damiana L. - oskarżono o ostrzelanie niebronionego obiektu, za co grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności i - w wyjątkowych przypadkach - kara 25 lat więzienia.

Akt oskarżenia przeciwko żołnierzom z 18. Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego liczy 65 kart. Wszyscy oskarżeni, którzy byli przez pewien czas aresztowani, przebywają na wolności. Nie przyznają się do winy. Dzisiejsze posiedzenie zakończyło się po odczytaniu przez prokuratora aktu oskarżenia i jego uzasadnienia, ponieważ jeden z sędziów przeszedł niedawno operację i jego stan zdrowia nie pozwala na długie uczestniczenie w pracach sądu. Sprawa zostanie wznowiona jutro przed południem.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)