Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza proces w sprawie usiłowania zabójstwa 23-latka przez pracodawcę

0
Podziel się:

Oskarżeni to 29-letni Szymon F. - właściciel firmy, w której pracował Dominik B., oraz 21-letni Mateusz R., współpracownik Szymona F. Śledczy oskarżyli ich o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie choroby realnie zagrażającej życiu.

Rusza proces w sprawie usiłowania zabójstwa 23-latka przez pracodawcę
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Proces ws. usiłowania zabójstwa 23-latka przez pracodawcę rozpocznie się we wtorek (29.07) w sądzie w Radomiu. Dominik B. został brutalnie pobity przez pracodawcę i jego współpracownika, gdy upomniał się o wypłatę. Oskarżonym grozi kara co najmniej 8 lat więzienia.

Oskarżeni to 29-letni Szymon F. - właściciel firmy, w której pracował Dominik B., oraz 21-letni Mateusz R., współpracownik Szymona F. Śledczy oskarżyli ich o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie choroby realnie zagrażającej życiu. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat więzienia albo dożywocie. Sprawa będzie rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Radomiu.

W ub. roku Dominik B. przyjechał na Mazowsze z Katowic w poszukiwaniu pracy. Pracował na czarno w firmie budowlanej. Gdy nie mógł wyegzekwować wypłaty od pracodawcy, zagroził, że doniesie w tej sprawie do Państwowej Inspekcji Pracy. Wtedy szef wraz z innym mężczyzną wywiózł go do lasu; tam mężczyźni najpierw kazali 23-latkowi wykopać dół, a potem brutalnie pobili.

Mężczyzna miał połamane i pokaleczone cztery palce oraz liczne rany cięte głowy i karku. Pozostawiony w lesie, dotarł do drogi krajowej nr 7, gdzie znaleźli go kierowcy.

Czytaj więcej w Money.pl
PGNiG apeluje PGNiG złożyło apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 21 stycznia 2014 roku PGNiG złożyło do Sadu Apelacyjnego w Warszawie apelację w sprawie wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka zaskarża decyzję prezesa URE o naruszeniu przez PGNiG warunków udzielonej mu koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Przypominamy, że w 2010 roku prezes ...
W stołecznym sądzie sprawa o szpiegostwo Oskarżonym jest Aliaksandr L. Rzeczniczka sądu nie ujawniła, jakiego państwa jest obywatelem. Na razie nie ma terminu rozpoczęcia procesu.
Ruszył proces Pistoriusa. Zabił narzeczoną? Prokurator uważa, że było to zabójstwo z premedytacją i doszło do niego po kłótni. Pistorius utrzymuje, że sprzeczki nie było, a on był przekonany, że strzela do włamywacza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)