Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rusza proces Tymoszenko. Po raz trzeci

0
Podziel się

Poprzednie dwa przerwano, ponieważ sędziowie uznali, że nie mogą rozpatrywać sprawy bez byłej premier.

Rusza proces Tymoszenko. Po raz trzeci
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)
bEivcEtN

W kijowskim Wyższym Specjalizowanym Sądzie Ukrainy odbędzie się trzecia próba rozpoczęcia procesu kasacyjnego w sprawie Julii Tymoszenko. Poprzednie dwie nie udały się ponieważ sędziowie uznali, że nie mogą rozpatrywać sprawy bez byłej premier.

Podobnie, jak poprzednio, także tym razem Julia Tymoszenko zwróciła się do Sądu , aby rozpatrzył sprawę bez jej udziału. Była premier oświadczyła, że nie może być obecna ze względu na stan zdrowia. Skazana jest leczona w szpitalu w Charkowie.

Adwokat skazanej Ołeksandr Płachotniuk powiedział, że posiedzenie prawdopodobnie zostanie odłożone ponieważ władzom zależy na tym, aby proces kasacyjny był przedłużany. _ W żadnej sprawie, strony nie są zobowiązane do stawienia się przed sądem. Zatem, albo nie wie on, co robić ze sprawą Julii Tymoszenko albo sąd opóźnia rozpatrzenie tej sprawy o 2 miesiące bo ktoś bardzo nie chce, aby trafiła ona do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - _powiedział Płachotniuk.

bEivcEtP

Wyższy Specjalizowanym Sąd Ukrainy ma rozpatrzyć odwołanie wyroku skazującego Julię Tymoszenko na 7 lat więzienia za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Posiedzenie kijowskiego sądu obserwują specjalni wysłannicy Parlamentu Europejskiego: jego były przewodniczący Pat Cox i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa decyzja sądu w sprawie Tymoszenko Tymoszenko, która skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90.
Kwaśniewski przyznaje. "To nie będzie łatwe" Były prezydent, który rozpoczął misję na Ukrainie w sprawie obserwacji procesu byłej premier Julii Tymoszenko, ocenił, że rozwiązanie tego problemu nie będzie łatwe.
Proces Tymoszenko znów odroczony. Powód? Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
bEivcEuq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)