Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymoszenko
12.07.2012 07:28

Rusza proces Tymoszenko. Po raz trzeci

Poprzednie dwa przerwano, ponieważ sędziowie uznali, że nie mogą rozpatrywać sprawy bez byłej premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*W kijowskim Wyższym Specjalizowanym Sądzie Ukrainy odbędzie się trzecia próba rozpoczęcia procesu kasacyjnego w sprawie Julii Tymoszenko. Poprzednie dwie nie udały się ponieważ sędziowie uznali, że nie mogą rozpatrywać sprawy bez byłej premier. *

Podobnie, jak poprzednio, także tym razem Julia Tymoszenko zwróciła się do Sądu , aby rozpatrzył sprawę bez jej udziału. Była premier oświadczyła, że nie może być obecna ze względu na stan zdrowia. Skazana jest leczona w szpitalu w Charkowie.

Adwokat skazanej Ołeksandr Płachotniuk powiedział, że posiedzenie prawdopodobnie zostanie odłożone ponieważ władzom zależy na tym, aby proces kasacyjny był przedłużany. _ W żadnej sprawie, strony nie są zobowiązane do stawienia się przed sądem. Zatem, albo nie wie on, co robić ze sprawą Julii Tymoszenko albo sąd opóźnia rozpatrzenie tej sprawy o 2 miesiące bo ktoś bardzo nie chce, aby trafiła ona do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - _powiedział Płachotniuk.

Wyższy Specjalizowanym Sąd Ukrainy ma rozpatrzyć odwołanie wyroku skazującego Julię Tymoszenko na 7 lat więzienia za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Posiedzenie kijowskiego sądu obserwują specjalni wysłannicy Parlamentu Europejskiego: jego były przewodniczący Pat Cox i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa decyzja sądu w sprawie Tymoszenko Tymoszenko, która skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90.
Kwaśniewski przyznaje. "To nie będzie łatwe" Były prezydent, który rozpoczął misję na Ukrainie w sprawie obserwacji procesu byłej premier Julii Tymoszenko, ocenił, że rozwiązanie tego problemu nie będzie łatwe.
Proces Tymoszenko znów odroczony. Powód? Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz