Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
08.12.2010 09:13

Rusza infolinia antykorupcyjna. CBA prosi o telefony

Na bezpłątny numer będzie można dzwonić anonimowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastwest Imaging/Dreamstime)

Osoby, którym proponowano lub od których żądano łapówki, mogą dzwonić na bezpłatną infolinię, którą w uruchomiło dziś Centralne Biuro Antykorupcyjne. Numer infolinii to 800 808 808.

_ - Do tej pory osoby, które dzwoniły do nas z informacjami, musiały ponosić koszty połączenia telefonicznego. Teraz dzięki temu, że infolinia jest bezpłatna, mamy nadzieję na stworzenie kanału komunikacyjnego pomiędzy CBA a osobami lub instytucjami, które znalazły się w trudnej sytuacji, związanej z propozycjami korupcyjnymi _ - mówi szef CBA Paweł Wojtunik.

Jak podkreślił, na infolinię będzie można dzwonić anonimowo. _ - Zależy nam na wszystkich informacjach. Można dzwonić anonimowo i przedstawić sprawę; można podać swoje dane, zarysować problem i poprosić o kontakt, a my postaramy się nawiązać go jak najszybciej _ - dodał Wojtunik.

Na infolinię będzie można dzwonić całą dobę. Jeśli telefonu nie odbiorą funkcjonariusze, będzie można nagrać się na automatyczną sekretarkę.

_ - Nie chodzi nam wcale o to, by ktoś składał na kogoś donos. Wiemy, że są przypadki osób, które potrzebują pomocy, ponieważ zostały skorumpowane w ten czy inny sposób i nie mogą się wyrwać z pewnego układu zależności _ - wyjaśnił Wojtunik.

Przypomniał równocześnie, że osoba, która dała łapówkę i sama ujawniła sprawę, nie podlega karze. Natomiast przyjmujący łapówkę, zgodnie z prawem, może liczyć na złagodzenie kary, jeśli wszechstronnie wyjaśni okoliczności zdarzenia.

_ Będziemy zachęcać do kontaktu, dzwonienia. Mamy nadzieję, że dzięki temu numerowi będziemy mieć więcej informacji. Nie po to, by ludzi straszyć, tylko by lepiej, skuteczniej reagować na to, co się dzieje, czasem w dalekich zakątkach Polski _ - zaznaczył Wojtunik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t75904.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/150;osoba;zatrzymana;przez;cba;w;aferze;pilkarskiej,114,0,697202.html) 150. osoba zatrzymana przez CBA w aferze piłkarskiej Biuro zatrzymało szefa kolegium sędziów z Kielc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t113325.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaminski;ostro;do;tuska;zlozyl;pan;nieprawdziwe;zeznania,188,0,691900.html) Kamiński ostro do Tuska: "złożył Pan nieprawdziwe zeznania" Były szef CBA krytykuje premiera w liście otwartym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t112022.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pelnomocnik;kosciola;w;rekach;cba,101,0,679525.html) Pełnomocnik Kościoła w rękach CBA Cztery zarzuty - w tym oszustw na łączną sumę ok. 10 mln zł - postawiła prokuratura pełnomocnikowi zakonów w rządowo-kościelnej komisji, Markowi P.
Tagi: cba, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz