Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch społeczny Jarosława Gowina zyskał kolejny głos poparcia

0
Podziel się:

Stowarzyszenie Republikanie to kolejne środowisko, które postanowiło współpracować z ruchem społecznym, który chce tworzyć były polityk PO.

Ruch społeczny Jarosława Gowina zyskał kolejny głos poparcia
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEENkMSZ

Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i szef Stowarzyszenia Republikanie, poseł Przemysław Wipler podpisali porozumienie o współpracy programowej. Mamy wspólne cele i wartości: przedsiębiorczość i rodzina - mówił Gowin.

Stowarzyszenie Republikanie to kolejne - po ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza europosła Pawła Kowala - środowisko, które postanowiło współpracować z ruchem społecznym, który chce tworzyć Gowin - b. polityk PO, obecnie - podobnie jak Wipler - poseł niezrzeszony.

_ - Rozpoczynamy współpracę, bo mamy wspólne cele i wspólne wartości. Te wartości to przede wszystkim postawienie na odpowiedzialność jednostki, postawienie na obronę bardzo ważnej, fundamentalnej wartości, jaką jest rodzina i wreszcie postawienie na rozwój przedsiębiorczości _ - mówił Gowin na środowej konferencji prasowej.

bEENkMTb

Celem współpracy - według niego - ma być _ zmiana jakości polskiej polityki - wyłonienie grupy nowych liderów społecznych i politycznych _. _ - Temu służy akcja "Godzina dla Polski", temu służy także współpraca programowa, którą dzisiaj nawiązaliśmy _ - zaznaczył b. minister sprawiedliwości.

Wipler przypomniał, że jego Stowarzyszenie to kilka tysięcy młodych ludzi, 100 klubów republikańskich w całym kraju, a także dziesiątki ekspertów, którzy pracują nad programem dla Polski. _ - Uważamy, że największe wyzwanie Polski i Polsków to sprawić, by 2,5 miliona naszych rodaków, którzy wyjechali, wróciło do Polski, by Polacy przestali marzyć o wyjazdach, by mogli w Polsce zarabiać pieniądze, rozwijać swoje firmy, utrzymywać rodziny, przyjmować na świat dzieci _ - powiedział polityk.

Odnosząc się do współpracy z Gowinem, Wipler ocenił, że jest to szansa, by _ w pełni i efektywnie wykorzystać potencjał intelektualny i entuzjazm Republikanów, a także nadzieję na wspólne zmiany _. _ - Rozpoczynamy współpracę programową, dyskutujemy o współpracy politycznej. Zachęcamy naszych członków i sympatyków do udziału w konwencjach, które są przygotowywane w ramach projektu "Godzina dla Polski". Mamy nadzieję, że połączeni wspólnymi wartościami, wspólną wizją zmian, której potrzebuje Polska, jesteśmy w stanie tym wszystkim, którzy tak, jak my uważają, że te zmiany są niezbędne, dać nadzieję, że będą one możliwe _ - podkreślił Wipler.

Na konferencji prasowej Gowinowi towarzyszyli najbliżsi współpracownicy, którzy we wrześniu opuścili PO: Jacek Żalek i John Godson, a także b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

bEENkMTh

Pod koniec września Gowin zapowiedział, że rozpoczyna prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19. Do współpracy zaprosił m.in.: b. wiceministra finansów, prof. Stanisława Gomułkę, eksperta w zakresie polityki demograficznej, prof. Krystynę Iglicką-Okólską b. prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, dra Konstantego Radziwiłła oraz b. ministra zdrowia Wojciecha Maksymowicza.

Gowin zainicjował też kampanię społeczną _ Godzina dla Polski _, która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu www.1godzina.pl zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal ma służyć zgłaszaniu inicjatyw, umożliwiać współpracę i wymianę doświadczeń, być też okazją do konsultacji w sprawie inicjatyw ustawodawczych.

W ostatni piątek do Gowina przyłączyła się PJN. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wkrótce powołane może zostać w Sejmie koło poselskie, w którym znajdą się m.in. Gowin, Wipler, Żalek i Godson.

Czytaj więcej w Money.pl
Wipler odszedł przez Smoleńsk i Gowina? Wiceszefowa klubu PO twierdzi, że po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość opuszczają wyraziste osoby.
Kontrowersyjny pomysł posła. Adwokaci drwią? Poseł Przemysław Wipler chce zgłosić poprawkę zmieniającą zasady działania samorządów adwokackiego i radcowskiego.
Nitras wyleci z PO? Tego chcą koledzy z partii - _ Nie jestem tym zaskoczony _ - komentuje całą sprawę Nitras.
bEENkMTC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)