Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
po
22.06.2012 14:33

Ruch Palikota poza Sejmem. Zaskakujący sondaż

Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, frekwencja wyniosłaby 60 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, PO zdobyłaby 32 proc. głosów - o 5 punktów proc. więcej niż w maju. PiS dostałby 20 proc., SLD - 9 proc., a PSL - 6 proc.; do Sejmu nie weszłyby Ruch Palikota i Solidarna Polska - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Ruch Palikota i Solidarna Polska uzyskały w badaniu po 3 proc. poparcia. Ruch, w porównaniu z sondażem z maja, zanotował spadek o 4 punkty procentowe. Po raz pierwszy od ubiegłorocznych wyborów jego notowania są poniżej progu wyborczego. Z kolei notowania partii Zbigniewa Ziobry, w porównaniu z majem, pozostały bez zmian.

Poparcie dla PiS spadło o 1 punkt proc. Również o 1 punkt zmniejszyły się notowania PSL. W porównaniu z poprzednim miesiącem spadł też - o 3 punkty proc. - odsetek respondentów popierających SLD.

CBOS zaznacza, że _ sukces organizacyjny, którym jak dotąd (mimo wybryków pseudokibiców) okazują się rozgrywki Euro 2012, najwyraźniej wpłynął na poprawę notowań rządzącej partii _.

Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, frekwencja wyniosłaby 60 proc. To o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu i najwięcej w tym roku. Zmalał odsetek osób, które zadeklarowały, że na pewno nie wzięłyby udziału w głosowaniu (w porównaniu z majem - spadek o 4 punkty proc.).

Ośrodek komentuje, że _ powszechna mobilizacja związana z mistrzostwami Europy i występami polskiej reprezentacji najwyraźniej pozytywnie wpłynęła także na ogólną chęć uczestnictwa w życiu zbiorowym i zapewne z tego powodu respondenci chętniej deklarują zamiar wzięcia udziału w hipotetycznych wyborach _.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-20 czerwca na reprezentatywnej, losowej grupie 1013 dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Najnowszy sondaż. Zaskakujący wynik PO Zamieszanie związane z wprowadzeniem w życie ustawy refundacyjnej, nowe fakty w sprawie katastrofy Smoleńskiej oraz spór o ACTA. Zobacz jak wpłynęły na poparcie dla partii.
Najnowszy sondaż. Rośnie poparcie dla... Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem
Kiepskie wyniki najnowszego sondażu Zobacz, jak zagłosowaliby Polacy w tym miesiącu, a jak w poprzednich.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz