Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
23.05.2013 13:42

Ruch Palikota donosi prokuraturze na Artura Zawiszę

Według polityków RP wpis Zawiszy na Facebooku nawoływał do aktu agresji i dyskryminował osoby z powodu wyznania. - Nie rozumieją współczesnego świata - odpowiada Zawisza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VIPHOTO/East News)

Według polityków RP wpis Zawiszy na Facebooku _ nawoływał do aktu agresji i dyskryminował osoby z powodu wyznania _. - _ Nie rozumieją współczesnego świata _- odpowiada Zawisza.

Chodzi o komentarz Zawiszy pod wpisem na Facebooku Dawida Gospodarka, jednego z autorów portalu Rebelya.pl. Pod zdjęciem, na którym paradują wyznawcy Kryszny, Zawisza napisał _ Kill them all (zabić ich wszystkich). Jak powiedziano by w westernie _.

_ - W momencie, gdy brązowa hydra zaczyna podnosić swój łeb, należy ten łeb uciąć na samym wstępie, zanim ta zaraza się rozpełznie, zanim zaczniemy obserwować maszerujących na naszych ulicach ubranych na brązowo ludzi z pochodniami _ - powiedział rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek na dzisiejszej konferencji w Sejmie.

Poseł RP Michał Kabaciński poinformował, że w zawiadomieniu do prokuratury Ruch powołał się na art. 255 i 257 kodeksu karnego. Art. 255 mówi m.in., że kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Zgodnie z art. 257 _ kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 _.

Zawisza nie zgadza się z zarzutami. _ Przedstawiciele Ruchu Palikota po raz kolejny ośmieszają się, nie rozumiejąc, czym jest Facebook i ironiczna komunikacja. Brakuje im kompetencji intelektualnych, żeby odczytywać paradoksalne wpisy w przestrzeni internetowej. Nie rozumieją współczesnego świata. Wpis odnosił się do komentarzy pod wpisem pana Gospodarka. Wystarczy więcej czytać, rozumieć i wszystko będzie jasne _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruch Palikota ujął się za losem znanej firmy Syndykowi masy upadłościowej zarzuca się naruszenie prawa upadłościowego i naprawczego.
Marcin P. zostaje w areszcie - zdecydował sąd Postanowienie o dalszym pobycie biznesmena w areszcie ogłosił sąd w Gdańsku. Zarówno uzasadnienie tej decyzji, jak i wcześniejsza rozprawa ws. przedłużenia aresztu dla Marcina P., były niejawne.
Palikot bierze się za rolników. Zlikwiduje... Zostałaby usunieta machina urzędnicza, która kosztuje państwo około 600 mln zł rocznie.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz