Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruch Palikota donosi prokuraturze na Artura Zawiszę

0
Podziel się

Według polityków RP wpis Zawiszy na Facebooku nawoływał do aktu agresji i dyskryminował osoby z powodu wyznania. - Nie rozumieją współczesnego świata - odpowiada Zawisza.

Ruch Palikota donosi prokuraturze na Artura Zawiszę
(VIPHOTO/East News)
bEhyrnCd

Według polityków RP wpis Zawiszy na Facebooku _ nawoływał do aktu agresji i dyskryminował osoby z powodu wyznania _. - _ Nie rozumieją współczesnego świata _- odpowiada Zawisza.

Chodzi o komentarz Zawiszy pod wpisem na Facebooku Dawida Gospodarka, jednego z autorów portalu Rebelya.pl. Pod zdjęciem, na którym paradują wyznawcy Kryszny, Zawisza napisał _ Kill them all (zabić ich wszystkich). Jak powiedziano by w westernie _.

_ - W momencie, gdy brązowa hydra zaczyna podnosić swój łeb, należy ten łeb uciąć na samym wstępie, zanim ta zaraza się rozpełznie, zanim zaczniemy obserwować maszerujących na naszych ulicach ubranych na brązowo ludzi z pochodniami _ - powiedział rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek na dzisiejszej konferencji w Sejmie.

bEhyrnCf

Poseł RP Michał Kabaciński poinformował, że w zawiadomieniu do prokuratury Ruch powołał się na art. 255 i 257 kodeksu karnego. Art. 255 mówi m.in., że kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Zgodnie z art. 257 _ kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 _.

Zawisza nie zgadza się z zarzutami. _ Przedstawiciele Ruchu Palikota po raz kolejny ośmieszają się, nie rozumiejąc, czym jest Facebook i ironiczna komunikacja. Brakuje im kompetencji intelektualnych, żeby odczytywać paradoksalne wpisy w przestrzeni internetowej. Nie rozumieją współczesnego świata. Wpis odnosił się do komentarzy pod wpisem pana Gospodarka. Wystarczy więcej czytać, rozumieć i wszystko będzie jasne _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruch Palikota ujął się za losem znanej firmy Syndykowi masy upadłościowej zarzuca się naruszenie prawa upadłościowego i naprawczego.
Marcin P. zostaje w areszcie - zdecydował sąd Postanowienie o dalszym pobycie biznesmena w areszcie ogłosił sąd w Gdańsku. Zarówno uzasadnienie tej decyzji, jak i wcześniejsza rozprawa ws. przedłużenia aresztu dla Marcina P., były niejawne.
Palikot bierze się za rolników. Zlikwiduje... Zostałaby usunieta machina urzędnicza, która kosztuje państwo około 600 mln zł rocznie.
bEhyrnCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)