Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
30.01.2013 12:58

Ruch Palikota donosi na posłankę PiS

Ruch Palikota zawiadomił prokuraturę w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Ruch Palikota zawiadomił prokuraturę w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej - poinformował PAP poseł RP Artur Dębski. Ruch określa te wypowiedzi jako _ faszystowskie _.

Według RP Pawłowicz mogła złamać art. 256 Kodeksu karnego mówiący o tym, że _ kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 _.

Rzecznik RP Andrzej Rozenek mówił, że jego formacja liczy na to, prokuratura rozpocznie odpowiednie postępowanie, a w konsekwencji doprowadzi do odebrania pani posłance możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce.

Sama Pawłowicz, odnosząc się we wtorek do zapowiedzi Ruchu Palikota ws. wniosku do prokuratury, powiedziała PAP, że korzysta z wolności słowa i ma prawo do oceny. Dodała, że _ nie da się sterroryzować _.

Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: _ W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot _. Podkreślała, że proponowane związki mają cel _ czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień _.

Oburzenie Ruchu wywołał także ujawniony w mediach w ostatnich dniach film ze spotkania Pawłowicz w Mińsku Mazowieckim. Mówiąc o Annie Grodzkiej, posłanka PiS powiedziała m.in.: _ Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić +proszę pani+? _. Kontynuowała: _ W jednej z audycji byliśmy w radiu, byliśmy razem i on mi udowadniał, że on jest, kobietą się czuje (...), naprawdę twarz boksera (...). To nie jest tak, że jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się stanie kobietą, kod genetyczny decyduje _.

Czytaj więcej w Money.pl
Grodzka wicemarszałkiem? Decyzja w... Dziś ponownie zebrało się prezydium i klub Ruchu, m.in. by rozmawiać o sprawie kandydata na wicemarszałka.
Pozew dla posłanki PiS? Za "język faszystów" Lider RP Janusz Palikot poinformował dzisiaj, że jego formacja chce skierować do sądu sprawę faszystowskich wypowiedzi m.in. posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.
"Kandydatów na wicepremiera u nas dostatek" W dojrzałym parlamentaryzmie wszystkie kluby powinny być reprezentowane w Prezydium Sejmu, również SP - argumentował poseł Kurski.
Tagi: ruch palikota, pawłowicz, grodzka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz