Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
25.01.2013 16:11

Ruch Palikota chce zmienić odliczanie PIT-u i CIT-u

O projekcie ustawy poinformowali na konferencji prasowej posłowie Armand Ryfiński i Roman Kotliński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ruch Palikota chce zlikwidować możliwość odpisywania od podstawy podatkowania darowizn przekazywanych na cele kultu religijnego. Politycy RP uzasadniają, że świeckie państwo nie powinno stosować tego rodzaju _ dotacji budżetowej _.

O projekcie ustawy poinformowali na konferencji prasowej posłowie Armand Ryfiński i Roman Kotliński. Aby zlikwidować możliwość odliczenia, Ruch Palikota chce zmienić ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz od osób prawnych (CIT).

Kotliński przekonywał na konferencji, że kościół w Polsce jest finansowany przez fundusz kościelny, komisję majątkową, dotacje spółek skarbu państwa, województw, powiatów i gmin oraz właśnie przez darowizny na cele charytatywne.

Ruch Palikota uważa, że obecnie obowiązujące rozwiązania zachęcają podatników do finansowania kultu religijnego. - _ Oznacza to rezygnację przez państwo z części przysługujących mu wpływów podatkowych. Władze publiczne przestają być w takiej sytuacji bezstronne, jeżeli chodzi o przekonania religijne, światopoglądowe i filozoficzne _ - napisano w uzasadnieniu projektu.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł ostro: Polska kondominium Watykanu - _ Polska stała się watykańskim kondominium _- powiedział Roman Kotliński z Ruchu Palikota.
Ruszył tydzień "wypisywania się" z Kościoła Celem akcji jest poinformowanie Polaków, w jaki sposób mogą wystąpić ze wspólnoty wiernych.
Znaleźli dowód na bezczelność Kościoła Zdaniem Ruchu Palikota raport o finansach Kościoła nie zawiera danych na temat wszystkich dotacji z budżetu państwa.
Tagi: ruch palikota, kościół, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz