Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
05.11.2012 15:22

Ruch Palikota chce nowej komisji smoleńskiej

Ruch Palikota pracuje nad koncepcją powołania nowej komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Ruch Palikota pracuje nad koncepcją powołania nowej komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rzecznik partii Andrzej Rozenek zaznaczył, że na razie nie wiadomo, czy miałaby być to komisja składająca się z niezależnych ekspertów, czy powołana na wniosek prokuratury. Szczegóły mamy poznać w ciągu kilku dni.

Andrzej Rozenek uważa, że komisja pomogłaby rozwiać wątpliwości wielu Polaków co do przyczyn katastrofy smoleńskiej. Polityk tłumaczył, że komisja ma służyć temu, by 36 procent Polaków, którzy wierzą w to, że mieliśmy do czynienia z zamachem mogło przekonać się, że tak nie było.

Andrzej Rozenek podkreślił, że w tej chwili rząd nie radzi sobie z przekazaniem społeczeństwu faktów. - _ Jeżeli mamy ministra, pod którego auspicjami pracowała komisja, to nie rozumiem dlaczego on się nie wypowiada i mówi, że go to nie interesuje. Z jednej strony mamy doniesienia poważnej gazety, która mówi, że był ładunek wybuchowy na pokładzie tupoewla, a z drugiej strony mamy pół dnia milczenia oficjalnych czynników, a potem okazuje się że to był humbug. Gdzie są władze tego kraju, dlaczego nikt nie reaguje _ - pytał Rozenek.

Według Andrzeja Rozenka, na czele nowej komisji mógłby stanąć szef PAN prof. Michał Kleiber. Polityk nie wykluczył, że wśród członków komisji znajdowaliby się eksperci z innych krajów, między innymi z Rosji. Jednak PO nie widzi sensu w powoływaniu takiej komisji.

Poseł Andrzej Szejnfeld powiedział, że nikt nie przekona tych, którzy w zamach nie wierzą. Poseł zaznaczył, że po atakach prawicy w polski rząd trzeba by było średnio raz w tygodniu robić prezentacje w telewizji na temat katastrofy i być może efekt byłby inny.

Czytaj więcej w Money.pl
Smoleński trotyl jak madonna na szybie Należymy przecież do najbardziej wierzących narodów Europy - tłumaczy Jan Płaskoń.
Sprawdzą autora tekstu o trotylu w TU-154 Rada Nadzorcza i właściciel Presspubliki Grzegorz Hajdarowicz zapowiadają powołanie komisji, która zbada okoliczności publikacji Cezarego Gmyza.
Zobacz, kto zyskał na zamieszaniu z trotylem Utrwaliło się też przekonanie, że sprawa katastrofy smoleńskiej jest niedokończona - ocenia prof. Henryk Domański.
Tagi: katastrofa smoleńska, ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz