Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

0
Podziel się

Ugrupowanie chce walczyć z biurokracją panującą w Brukseli.

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego
(JLogan/public domain, wikimedia commons)
bEhbpjRx

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował w czwartek jeden z liderów formacji Robert Winnicki. Jak dodał, Ruch nie planuje współpracy z innymi ugrupowaniami politycznym, a w kampanii wyborczej skupi się m.in. na walce z biurokracją brukselską.

Jak powiedział Winnicki, podczas lokalnych zjazdów Ruchu, które odbyły się w listopadzie i grudniu, delegaci odpowiadali na pytanie, czy chcą, by ich ugrupowanie startowało w wyborach do PE. - _ Decyzja była pozytywna. W związku z tym powołaliśmy zespół do spraw eurowyborów _ - zaznaczył.

Poinformował, że 7 stycznia na konferencji prasowej w Warszawie Ruch ogłosi swoje hasło wyborcze, przedstawi oficjalny program oraz szefa zespołu ds. eurowyborów. Według Winnickiego RN planuje wystawienie własnych list i nie przewiduje współpracy z żadnym innym ugrupowaniem politycznym. W formacji trwają jeszcze prace nad kształtem list, wiadomo już, że znajdą się na niej dotychczasowi liderzy Ruchu: Winnicki, Artur Zawisza i Krzysztof Bosak.

bEhbpjRz

Według Winnickiego program wyborczy Ruchu będzie się skupiał wokół dotychczasowych postulatów zawartych w deklaracji ugrupowania _ Tożsamość, suwerenność, wolność _. Dotyczą one m.in. zachowania tożsamości narodowej opartej o wartości chrześcijańskie, obrony rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz dążenia do zachowania złotego jako waluty narodowej.

Zdaniem Winnickiego wyjątkowo aktualnym i związanym z działaniem Parlamentu Europejskiego jest postulat RN dotyczący walki z _ biurokracją brukselską _, która - jak ocenił - ogranicza polską suwerenność.

_ - Musimy walczyć o to, by Polska była rzeczywiście suwerenna, a tego postulatu nie podnosi żadna duża siła polityczna _ - zaznaczył. Przekonywał, że w PE Ruch chce pracować na rzecz _ budowy Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej _.

W kampanii RN będzie też akcentować sprzeciw wobec wprowadzenia w Polsce waluty euro. _ Własny pieniądz jest filarem niepodległości _ - zaznaczają politycy Ruchu.

bEhbpjRF

Ruch Narodowy tworzą ogólnopolskie organizacje prawicowe, m.in. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Unia Polityki Realnej, Ruch Wolności oraz organizacje lokalne, takie jak Narodowy Szczecin, Narodowa Łódź itp.

Czytaj więcej w Money.pl
"Siła Niemiec utrudnia integrację Unii" Ekonomiczna i polityczna siła wywołuje lęki wśród innych krajów UE, prowokując ich sprzeciw wobec dalszego pogłębiania integracji - napisał niemiecki dziennik.
W Europie coraz mniej cukru. Przez Unię Jednak mimo spadku produkcji, unijne limity zostaną przekroczone o miliony ton.
Grecja przejmuje ster UE. Jakie ma plany? _ - To będzie prezydencja nadziei. Nadziei na więcej Europy i na lepszą Europę - _ powiedział premier Grecji Antonis Samaras na grudniowym szczycie UE w Brukseli.
bEhbpjSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)