Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rpo
27.06.2012 08:47

RPO: Trzeba wzmocnić kontrole w więzieniach i szpitalach

- Trzeba zatrudnić dodatkowe osoby kontrolujące stan zakładów karnych, szpitali psychiatrycznych - uważa RPO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

- _ Trzeba zatrudnić dodatkowe osoby kontrolujące stan zakładów karnych, szpitali psychiatrycznych _- uważa profesor Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich. Kontrolerzy RPO nie stwierdzili w Polsce stosowania tortur, ale spotkali się z przypadkami nieludzkiego traktowania więźniów i pacjentów - informuje profesor.

Profesor Lipowicz mówiła, na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że jej kontrolerzy w sposób niezapowiedziany kontrolują miejsca, w których przetrzymywani są Polacy. Dodała, że w kraju jest 1800 takich placówek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI IRENY LIPOWICZ:

Rzecznik powołała się na zalecenia Organizacji Narodów Zjednoczonych, które mówią, że do skutecznego kontrolowania takiej liczby zakładów karnych i psychiatrycznych niezbędnych jest 38 osób. Tymczasem w biurze RPO zatrudnionych jest 12 kontrolerów. Dlatego też profesor Lipowicz apeluje do parlamentu o zwiększenie środków na zatrudnienie tej grupy pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Zgony w izbach wytrzeźwień. To ich koniec? Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz zapowiada że w nadchodzącym roku jednym z priorytetów będą prawa osób starszych, niepełnosprawnych i imigrantów.
Wielka ucieczka Al-Kaidy. Przekupili strażników Masową ucieczkę więźniów umożliwiło prawdopodobnie przekupienie strażników.
To największy skandal finansowy w polityce Prosto z parlamentu w Rzymie do więzienia pojechał włoski senator Luigi Lusi, oskarżony o sprzeniewierzenie i przywłaszczenie sobie około 25 milionów euro z kasy ugrupowania, którego był skarbnikiem. To największy skandal finansowy w polityce ostatnich lat.
Tagi: rpo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz