Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozszerzenie NATO? Według niego to prowokacja

0
Podziel się:

- To jest w pewnym sensie nieodpowiedzialna polityka, która podkopuje budowanie systemu równego i wspólnego bezpieczeństwa w Europie - mówił Ławrow.

Rozszerzenie NATO? Według niego to prowokacja
(UN Geneva/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Ewentualne rozszerzenie NATO o byłe jugosłowiańskie republiki Bośnię i Hercegowinę, Macedonię i Czarnogórę mogłoby być widziane jako prowokacja - powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow (na zdjęciu) w wywiadzie dla dzisiejszego wydania dziennika Dnevni Avaz w BiH.

_ - Jeśli chodzi o rozszerzenie NATO, postrzegam to jako błąd, a nawet prowokację _ - ocenił Ławrow.

_ - To jest w pewnym sensie nieodpowiedzialna polityka, która podkopuje budowanie systemu równego i wspólnego bezpieczeństwa w Europie, równego dla wszystkich bez względu na to, czy jakiś kraj jest członkiem takiego lub innego bloku _ - dodał rosyjski minister spraw zagranicznych.

Czarnogóra, Macedonia i BiH aspirują do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim za przykładem Albanii i Chorwacji, które przystąpiły do NATO 1 kwietnia 2009 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja już nie chce wojny na sankcje. Potrzebny jest "reset 2" Moskwa ma dość. _ Jesteśmy absolutnie zainteresowani normalizacją stosunków. _
"Rosja jest gorsza niż Państwo Islamskie" Szef dyplomacji Rosji oświadczył, że sankcje to problem USA, a to, co dzieje się na Ukrainie, jest problemem samych Ukraińców
Wymiana jeńców na Ukrainie. Jest zgoda _ Szacujemy, że rebelianci mają w swoich rękach jeszcze około 500 naszych żołnierzy, u nas jest około 300 separatystów _ - powiedział wczoraj przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)