Notowania

wiadomości
22.01.2013 14:08

Rozpoczął się proces nieletniego zabójcy taksówkarza

P. nie przyznał się do zabójstwa, a do zaplanowania napadu rabunkowego z użyciem noża. Odmówił składania wyjaśnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu rozpoczął się proces 17-letniego Aleksandra P., który w grudniu 2011 r. na tle rabunkowym zabił taksówkarza. Z portfela ofiary P. skradł 240 zł. Będzie sądzony jak osoba dorosła. *

Aleksander P. został zatrzymany zaraz po zabójstwie 65-letniego taksówkarza w Nowym Sączu i przyznał się wówczas do zadania mu kilkunastu ciosów nożem w okolice szyi, głowy, tułowia i brzucha. W trakcie śledztwa zeznał, że napadł na taksówkarza, bo popadł w długi hazardowe i w ten sposób chciał uzyskać pieniądze na spłatę.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu P. nie przyznał się do zabójstwa, a do zaplanowania napadu rabunkowego z użyciem noża. Odmówił składania wyjaśnień.

Mimo że P. będzie sądzony jak dorosły, nie grozi mu najwyższy wymiar kary przewidziany za zabójstwo, czyli dożywocie. W przypadku nieletniego, sądzonego jak osoba dorosła, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, dlatego grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. Aleksander P. nie był wcześniej karany ani notowany przez policję. Był uczniem pierwszej klasy liceum w Nowym Sączu.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz