Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
06.05.2013 18:43

Rozpoczął się proces neonazistki

W Niemczech rozpoczął się jeden z najważniejszych procesów ostatnich lat. Przed sądem w Monachium stanęła domniemana neonazistka, określana jako wróg publiczny numer jeden.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Niemczech rozpoczął się jeden z najważniejszych procesów ostatnich lat. Przed sądem w Monachium stanęła domniemana neonazistka, określana jako _ wróg publiczny numer jeden _. *

38-letnia Beate Zschäpe, która ma należeć do organizacji _ Narodowosocjalistyczne Podziemie _, jest oskarżona o współudział w morderstwach 10 osób oraz w zamachach bombowych i napadach na banki.

Proces ma zdecydować nie tylko o winie lub niewinności Niemki. 38-latkę udało się schwytać dopiero po tym jak jej byli wspólnicy popełnili samobójstwo po nieudanym napadzie na bank. Dlatego jednym z wątków sprawy mają być także rzekome błędy niemieckich służb, tropiących ruchy neonazistowskie.

Reprezentująca rodzinę jednej z ofiar prawniczka Angelika Lex uważa, że niemieckie służby także powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności._ - Skandalem jest fakt, iż w ciągu ostatniej dekady z rąk prawicowych ekstremistów zginęło dziesięć osób. Tymczasem służby, które przecież mają swoich ludzi, swoich szpiegów w tym regionie, nie potrafiły w żaden sposób przyczynić się do pomyślnego zakończenia śledztwa _

Proces może potrwać rok. Wśród oskarżycieli jest 80 krewnych osób zamordowanych przez Niemkę. Sąd zamierza przesłuchać ponad sześciuset świadków. Proces odroczono do 14 maja. Rozpoczętemu w Monachium procesowi towarzyszą nadzwyczajne środki ostrożności.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy "niepełnowartościową rasą". Dlatego... Upamiętnili już pomordowanych Romów i homoseksualistów. Przyszła pora na Polaków?
Merkel wzywa do czujności. "System zawiódł" Niemcom nie wolno zapomnieć ciemnego rozdziału historii.
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz