Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozejm w Syrii. Władze chcą zawieszenia broni w Aleppo

0
Podziel się:

Damaszek jest gotów do wymiany list uwięzionych i wdrożenia mechanizmów, które pozwolą osiągnąć zamierzony cel.

Rozejm w Syrii. Władze chcą zawieszenia broni w Aleppo
(PAP/EPA)

Syria chce zawieszenia broni w Aleppo. Jest też gotowa na wymianę więźniów i ułatwienia w dostarczaniu pomocy humanitarnej dla cierpiących z powodu wojny domowej w tym kraju.

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid Muallem wyraził wolę podjęcia takich kroków w rozmowie z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Rosjanie otrzymali plan zawieszenia broni w Aleppo.

- _ Zgadzamy się na wymianę tych, którzy przebywają w syryjskich więzieniach na tych, którzy zostali pojmani przez stronę przeciwną _ - powiedział Muallem. Dodał, że Damaszek jest gotów do wymiany list uwięzionych i wdrożenia mechanizmów, które pozwolą osiągnąć zamierzony cel.

Od początku konfliktu w Syrii zginęło co najmniej 130 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Rewizja w biurze fundacji. Wysyłała broń? Policja turecka przeszukała w mieście Kilis pomieszczenia należące do wpływowej Fundacji Pomocy Humanitarnej (IHH).
Syria: 500 ofiar walk na północy kraju Informacje dotyczą walk, które od tygodnia trwają na północy kraju w prowincjach kontrolowanych przez przeciwników władz w Damaszku.
Syria: 20 zabitych w nalocie na targ w Aleppo Zaatakowano zatłoczony warzywny targ w dzielnicy kontrolowanej przez rebeliantów syryjskich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)