Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rozejm w strefie Gazy mało prawdopodobny w najbliższych dniach"

0
Podziel się:

- Nie sądzę, aby w ciągu najbliższych dni nastąpił rozejm, w ramach którego Siły Obronne Izraela opuściłyby Strefę Gazy - powiedział izraelski minister.

"Rozejm w strefie Gazy mało prawdopodobny w najbliższych dniach"
(PAP/EPA)

Zawarcie rozejmu w Strefie Gazy, obejmującego wycofanie izraelskich sił lądowych z tego palestyńskiego terytorium, jest mało prawdopodobne w ciągu najbliższych dni - poinformował minister nauki i technologii Izraela Jakow Perry.

_ - Nie sądzę, aby w ciągu najbliższych dni nastąpił rozejm, w ramach którego Siły Obronne Izraela opuściłyby _ Strefę Gazy - powiedział Perry.

Jak dodał, wojsko potrzebuje więcej czasu, by zakończyć operację niszczenia tuneli, wykorzystywanych przez bojowników ze Strefy Gazy. - _ Mogę powiedzieć, że dwa lub trzy dni mogą nie wystarczyć, by zakończyć namierzanie tuneli _ - oświadczył Perry.

Izraelska ofensywa lądowa w Strefie Gazy, która rozpoczęła się 17 lipca wieczorem po dziesięciu dniach ataków lotniczych, ma na celu zniszczenie tuneli podziemnych wierconych przez palestyńskich bojowników i wykorzystywanych do ukrywania wyrzutni rakietowych, a także do przedostawania się na terytorium Izraela.

Według palestyńskich służb ratowniczych od 8 lipca, kiedy rozpoczęła się izraelska operacja zbrojna, zginęło już ponad 700 Palestyńczyków.

Po stronie Izraela, jak podały źródła wojskowe w tym kraju, zginęło 32 żołnierzy, głównie w walkach w Gazie, i dwóch cywilów, którzy stracili życie w wyniku ostrzału rakietowego izraelskiego terytorium prowadzonego przez Hamas ze Strefy Gazy.

Według ONZ większość zabitych po stronie palestyńskiej to cywile. Liczbę rannych szacuje się na tysiące, a uchodźców na ponad 100 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Odwołali zakaz lotów do Tel Awiwu Zakaz lotów do i z Izraela wywołał krytykę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w państwie żydowskim, którego władze utrzymywały, że nie ma groźby ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy.
Już 700 ofiar żydowskiej ofensywy Według ONZ, większość zabitych po stronie palestyńskiej to cywile. Liczbę rannych szacuje się na tysiące, a uchodźców na ponad 100 tysięcy.
Najkrwawszy dzień w Strefie Gazy. 140 ofiar Od początku ofensywy izraelskiej zginęło co najmniej 502 Palestyńczyków. Prawie połowa to kobiety, dzieci i osoby starsze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)