Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie wojska wracają do koszar

0
Podziel się:

Żołnierze demontują miasteczka namiotowe, przygotowują sprzęt do transportu, formując kolumny ciężarówek i wozów bojowych.

Rosyjskie wojska wracają do koszar
(AP/FOTOLINK/East News)
bEJuOFhh

Według Ministerstwa Obrony trwają przygotowania do przerzutu żołnierzy z przygranicznych poligonów do miejsc stałego stacjonowania. Agencja Interfax przypomina, że taki rozkaz wczoraj wydał prezydent Władimir Putin.

Manewry przerwano w obwodach: Rostowskim, Biełgorodzkim i Briańskim. Jak informują służby prasowe resortu obrony, tam, gdzie oddziały ćwiczyły w terenie, dowódcy opracowują plany przemarszu do miejsc załadunku.

Żołnierze demontują miasteczka namiotowe, przygotowują sprzęt do transportu, formując kolumny ciężarówek i wozów bojowych.

bEJuOFhj

Pierwszy rozkaz przerwania manewrów w pobliżu ukraińskiej granicy padł 28 kwietnia. Kolejny - na początku maja. W każdym przypadku jednak, ukraińscy pogranicznicy twierdzili, że wciąż widzą rosyjskie wojska.

Także wczoraj po tym, gdy prezydent Władimir Putin polecił wycofanie oddziałów, służby NATO poinformowały, że nie zauważono żadnych ruchów w pobliżu ukraińskich granic.

Czytaj więcej w Money.pl
"W Rosji może dojść do rewolucji" Profesor Andriej Zubow uważa, że jeśli Kreml nie dokona zmiany swojej polityki, to czeka go los ekipy Janukowycza.
Niemcy zaostrzają ton. Chcą kolejnych sankcji Komentatorzy opowiadają się za dalszymi sankcjami wobec Moskwy i ostrzegają władze w Kijowie przed nieprzemyślanymi działaniami.
Rosja nie nałoży sankcji. "Nie widzę potrzeby" Prezydent Władimir Putin zastrzegł jednak, że Moskwa może ponownie rozważyć udział firm zachodnich w rosyjskiej gospodarce, jeśli sankcje będą kontynuowane.
bEJuOFhK
KOMENTARZE
(0)