Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aneksja krymu
16.09.2014 20:33

Rosyjskie wojska na Krymie. NATO ostrzega

Rzeczniczka organizacji stwierdziła: Widzieliśmy doniesienia, że Rosja zamierza zwiększyć swą obecność wojskową na Krymie. Takie posunięcie...

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Air Force Master Sgt. Jerry Morrison/public domain)

NATO stwierdziło, że jakiekolwiek zwiększenie liczebności rosyjskich wojsk na Krymie wywołałoby napięcia i zagroziłoby trwałości rozejmu na wschodniej Ukrainie.

Sojusz zareagował w ten sposób na wcześniejszą wypowiedź ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu, iż zaostrzenie sytuacji na Ukrainie i wzrost zagranicznej obecności wojskowej w pobliżu granic Rosji wymagają rozmieszczenia na Krymie pełnowartościowego zgrupowania wojsk.

_ Widzieliśmy doniesienia, że Rosja zamierza zwiększyć swą obecność wojskową na Krymie. Takie posunięcie mogłoby tylko zwiększyć napięcia i dodatkowo podkopałoby obowiązujące obecnie zawieszenie broni, jak też bezpieczeństwo regionu, które rosyjskie działania poważnie naruszyły _ - ostrzegła rzeczniczka NATO Oana Lungescu w e-mailu w odpowiedzi na prośbę agencji Reuters, by skomentowała tę kwestię.

Jak twierdzą rosyjskie media, w myśl planów Szojgu do 2020 roku na Półwyspie Krymskim, gdzie dotąd na lądzie stacjonowała tylko niepełna brygada piechoty morskiej w sile 2 tys. żołnierzy, rozmieszczone zostaną jednostki Wojsk Lądowych, w tym jedna-dwie brygady powietrznodesantowe, dwie-trzy brygady zmotoryzowane i jedna brygada pancerna.

Czytaj więcej w Money.pl
Przeszukania na Krymie. Wielka akcja _ Polityka wywierania presji na nas i na naszą wspólnotę stale rozszerza się _ - mówi przedstawiciel mniejszości.
Rosja dozbroi Krym. Szybciej niż zamierzała Minister obrony Siergiej Szojgu polecił opracowanie dokumentu zwanego nieoficjalnie _ planem obrony Krymu _. Poznaj jego szczegóły.
Tatarzy krymscy grożą protestami. Chodzi o... Społeczność jest oburzona ostatnimi działaniami rosyjskich władz.
Tagi: aneksja krymu, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz