Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie samoloty bojowe naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji

0
Podziel się:

Rząd w Sztokholmie uznał to za poważne naruszenie i zaprotestował wobec ambasadora.

Rosyjski Su-34
Rosyjski Su-34 (poter.simon)

Szwedzkie władze poinformowały, że dwa rosyjskie samoloty bojowe naruszyły w tym tygodniu przestrzeń powietrzną Szwecji. Rząd w Sztokholmie uznał to za _ poważne naruszenie _ i zaprotestował wobec ambasadora Rosji.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że od czasu zaanektowania w marcu ukraińskiego Krymu przez Rosję, także kraje nordyckie z coraz większą nieufnością patrzą na ambicje militarne Moskwy.

Szwedzkie MSZ poinformowało, że dwa rosyjskie samoloty bojowe wleciały w przestrzeń powietrzną Szwecji w środę, w rejonie na południe od bałtyckiej wyspy Olandia. Reuters pisze, że wiadomość ta podsyci zapewne debatę na temat umocnienia obronności Szwecji. Ustępujący centroprawicowy rząd tego kraju informował wiosną, że planuje zwiększenie wydatków na obronność, w związku z obawami, jakie budzą działania Rosji.

Socjaldemokraci, którzy zapewne będą przewodzić nowemu rządowi Szwecji, również deklarują zamiar umocnienia obronności kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wysyła superbroń na Morze Czarne Elektryczno-spalinowy okręt podwodny "Rostov-on-Don" został zwodowany w stoczni w Sankt Petersburgu. Zbudowany dla rosyjskiej marynarki wojennej będzie służył na Morzu Czarnym.
Szwecja nie może liczyć na wsparcie NATO Taki szokujący przekaz usłyszeli szwedzcy politycy z ust amerykańskiego ambasadora w Sztokholmie, Marka Brzezińskiego
Szwedzi chcą ostrzejszej polityki wobec Rosji Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzonych przez czołowy Szwedzki Instytut Badań Opinii Publicznej - SIFO.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)