Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
12.04.2014 10:12

Rosyjskie MSZ: chcemy rozmawiać z Zachodem o rusofobii

Dyplomaci w Moskwie podkreślają, że przyszłotygodniowe rozmowy międzynarodowe dotyczące kryzysu ukraińskiego powinny rozpocząć się od omówienia kwestii "histerii antyrosyjskiej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Siergiej Ławrow, szef MSZ Rosji

Dyplomaci w Moskwie podkreślają, że przyszłotygodniowe rozmowy międzynarodowe dotyczące kryzysu ukraińskiego powinny rozpocząć się od omówienia kwestii _ histerii antyrosyjskiej, rozpętanej w krajach Unii i Stanach Zjednoczonych _.

Rosyjskie MSZ dziwi się, że zachodni politycy nie reagują na antyrosyjskie wezwania, które padają w trakcie posiedzeń Rady Najwyższej Ukrainy. Moskwa doszukuje się w wypowiedziach władz w Kijowie elementów szowinizmu, rusofobii i ekstremizmu.

Krytykuje jednocześnie międzynarodowe organizacje, które - w jej opinii - podsycają antyrosyjską histerię. Rosyjskie MSZ podkreśla, że te kwestie muszą zostać wyjaśnione, ponieważ inaczej trudno będzie znaleźć płaszczyznę porozumienia.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w programie pierwszym rosyjskiej telewizji, że ambasadorowie krajów Unii Europejskiej i USA dostali polecenie namawiania innych krajów do zamrażania kontaktów z Rosją, a ambasadorowie akredytowani w Moskwie już ograniczają swoje oficjalne kontakty z rosyjskimi władzami.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja apeluje do USA w sprawie separatystów
Co zrobi Ukraina bez gazu z Rosji? Eksperci Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych wskazują, że w przypadku wstrzymania dostaw gazu z Rosji dla Ukrainy rozwiązaniem może być terminal LNG do importu surowca.
Szef Parlamentu Europejskiego apeluje do Rosji Martin Schulz wezwał do wycofania sił rosyjskich z obszarów graniczących z Ukrainą. Działania Rosji skrytykował jako próbę forsowania prawa silniejszego.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz