Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie media oceniają nowy rząd Ukrainy

0
Podziel się:

Rząd będzie musiał dołożyć wielu starań, aby uwolnić się od oskarżeń o nacjonalizm i wyznawanie banderowskiej ideologii - wskazuje Rossijskaja Gazieta.

Rosyjskie media oceniają nowy rząd Ukrainy
(PAP/EPA)

Demonstracyjne odsunięcie od władzy najbardziej odpychających postaci z Majdanu odpowiada przede wszystkim interesom Zachodu - ocenia rządowa Rossijskaja Gazieta, komentując skład nowego rządu Ukrainy.

Dziennik wyjaśnia, że kraje zachodnie _ nie chcą wiązać się z ukraińskimi politykami, znanymi ze swoich antysemickich i profaszystowskich wypowiedzi _.

_ Dlatego nowy rząd Ukrainy, sformowany z przedstawicieli liberalnej partii Batkiwszczyna i aktywistów, wydaje się najbardziej optymalnym partnerem dla Europy i USA _ - konstatuje.

_ Zgodnie z zaleceniami amerykańskich specjalistów od technologii politycznych, poza gabinetem znaleźli się reprezentanci innego ruchu opozycyjnego - partii UDAR Witalija Kliczki _ - pisze.

Zdaniem moskiewskiego dziennika _ nowy gabinet będzie musiał rozładować napięcie wśród obywateli, spowodowane decyzją Rady Najwyższej o zakazie rosyjskiego jako języka regionalnego _. _ Rząd również będzie musiał dołożyć wielu starań, aby uwolnić się od oskarżeń o nacjonalizm i wyznawanie banderowskiej ideologii _ - wskazuje.

_ Przelana na Majdanie krew i groźba lustracji w stosunku do funkcjonariuszy struktur siłowych i osób zbliżonych do Partii Regionów też może spowodować powstanie na Ukrainie jawnych i ukrytych ognisk oporu wobec nowych władz _ - pisze _ Rossijskaja Gazieta _.

Zauważa, że _ jeśli nowy rząd Ukrainy odmówi pojednania obywatelskiego i zdecyduje się na prześladowanie przeciwników politycznych, to nieuchronnie pogłębi to rozłam w społeczeństwie _.

_ Im głośniej na Majdanie rozbrzmiewają żądania lustracji, tym większe jest prawdopodobieństwo nowego rozlewu krwi na Ukrainie; im bardziej nowe władze będą się uciekać do zemsty zwycięzców, tym z większym oporem spotkają się na południu i wschodzie Ukrainy _ - wskazuje _ Rossijskaja Gazieta _.

Czytaj więcej w Money.pl
Duma gotowa do dialogu z władzami Ukrainy - Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza - mówi Leonid Słucki, rosyjski polityk.
Ukrainie grozi bankructwo. Co zrobi Rosja? "Mogę powiedzieć tylko tyle, że weźmiemy udział w rozmowach (z MFW), nikt nie mówi o staniu z boku."
Atak na parlament na Krymie. Zamiast ukraińskiej flagi, powiewa rosyjska W centrum Symferopola było słychać wybuchy i wystrzały. Wszędzie pełno milicji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)