Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosyjskie embargo
11.08.2014 06:00

Rosyjskie embargo. Oni policzą straty Europy

Chodzi o to, aby przeanalizować sytuację na rynku i sprawdzić, jakie mogą być potencjalne skutki rosyjskich restrykcji na każdy sektor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Jakie dokładnie straty poniesie Europa w związku z rosyjskim embargiem? Na to pytanie ma odpowiedzieć grupa ekspertów Komisji Europejskiej, która dziś ma zostać utworzona.

Sankcje nałożone przez Rosję dotkną około połowy unijnego eksportu produktów rolno-spożywczych.

Chodzi o to, aby przeanalizować sytuację na rynku i sprawdzić, jakie mogą być potencjalne skutki rosyjskich restrykcji na każdy sektor. Na razie Komisja dysponuje danymi z zeszłego roku, według których do Rosji trafiło około 10 procent unijnego eksportu produktów rolno-spożywczych o łącznej wartości 11 miliardów euro.

Z racji, że Moskwa zamknęła swoją granicę tylko na część towarów, straty będą jednak mniejsze.

Bruksela zajmie się także kwestią rekompensat dla producentów, którzy zostali dotknięci przez embargo. Wsparcie finansowe w sytuacjach kryzysowych w rolnictwie przewiduje Wspólna Polityka Rolna.

Jeśli chodzi o polskich producentów to pewne szczegóły powinny być znane już we wtorek po spotkaniu ministra Marka Sawickiego z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Dacianem Ciolosem. W czwartek zaś o skutkach rosyjskiego embarga będą rozmawiali także eksperci państw członkowskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Bułgaria czeka na cios Potencjalnym zagrożeniem jest prawie całkowite uzależnienie od rosyjskich źródeł energetycznych.
Komisja Europejska obiecuje pomoc rolnikom Jak daleko idące będą skutki rosyjskich działań zależy od Unii Europejskiej - przekonują eksperci.
Wojna handlowa z Rosją. Kolejne sankcje Sankcje obejmują sektor finansowy, technologie oraz broń i sprzęt wojskowy.
Tagi: rosyjskie embargo, sankcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz