Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie MSZ: Nie zamykajcie granic dla Rosjan

0
Podziel się:

Oburzenie przedstawicielki rosyjskiego MSZ dotyczy między innymi ostatnich przypadków odmowy wpuszczenia rosyjskich artystów i dziennikarzy na Łotwę i Ukrainę.

Rosyjskie MSZ: Nie zamykajcie granic dla Rosjan
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Rosyjskie MSZ skrytykowało zachodnie kraje, które nie chcą wpuszczać do siebie Rosjan. Chodzi przede wszystkim o osoby objęte sankcjami, a także tych, którzy wsparli decyzję o aneksji Krymu.

Wcześniej rosyjskie media informowały, że unijne konsulaty, akredytowane w Rosji, nie chcą wydawać wiz mieszkańcom anektowanego półwyspu.

Krytyczne słowa pod adresem innych państw napisała na swoim profilu na Facebooku zastępca szefa służb prasowych MSZ Marija Zacharowa. W jej opinii, międzynarodowa społeczność zachowuje się dwulicowo, ponieważ oburza się, gdy Moskwa odmawia komuś wydania wizy i nazywa taką decyzję „przejawem totalitaryzmu.

Jednak gdy Rosjanie nie są wpuszczani na terytorium innych państw, to takie zachowanie jest już uznawane za „przejaw suwerenności”. Oburzenie przedstawicielki rosyjskiego MSZ dotyczy między innymi ostatnich przypadków odmowy wpuszczenia rosyjskich artystów i dziennikarzy na Łotwę i Ukrainę.

Łotysze tłumaczyli, że te osoby „zbyt gorliwie wspierały aneksję Krymu”. Przy okazji rosyjskie media wspominają o tym, że unijne konsulaty działające w Rosji nie będą wydawać wiz mieszkańcom anektowanego półwyspu.

Każdy Krymianin, który chce wjechać do kraju Unii Europejskiej, będzie musiał starać się o wizę w konsulacie na Ukrainie. Bruksela podtrzymuje tym samym stanowisko o przynależności Krymu do Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie nad Estonią. Kolej na nich? To już szósty w tym roku przypadek, naruszenia przez rosyjski samolot wojskowy przestrzeni powietrznej tego kraju.
Uchodźcy z Krymu od Ukrainy żądają ustawy Uchodźcy z Krymu domagają się zainteresowania ze strony ukraińskich władz. Oficjalnie jest ich około 20 tysięcy - nieoficjalnie dwa razy więcej.
Rosja rozbudowuje Flotę Czarnomorską W Noworosyjsku nad Morzem Czarnym, stacjonować będzie siedem okrętów podwodnych uzbrojonych w pociski manewrujące o zasięgu ponad 1,5 tys. km.
Rosyjskie, zielone ludziki w kolejnym kraju Naczelny dowódca sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove ostrzega przed kolejnym konfliktem na Wschodzie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)