Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja w rosji
05.07.2013 09:59

Rosyjski opozycjonista trafi do łagru na 6 lat

Znanego blogera Aleksieja Nawalnego oskarżono o zachęcenie jednej z firm do podpisania niekorzystnej umowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Znany rosyjski opozycjonista może trafić na 6 lat do łagru.Tak wysokiej kary domaga się dla Aleksieja Nawalnego prokurator, za rzekome machinacje finansowe i oszustwa.

Od kilku tygodni w Kirowie trwa proces Nawalnego. Opozycjonista i bloger oskarżony jest o zachęcenie miejscowej firmy do podpisania niekorzystnej umowy. Miał tym samym narazić przedsiębiorstwo na wielomilionowe straty.

Sam Nawalny powtarza, że jest niewinny, a tego typu procesy są elementem sądowych represji wobec oponentów władz. -_ Jednym ze sposobów kontrolowania sytuacji politycznej w kraju jest prześladowanie w procesie karnym _ - przekonuje Nawalny.

Bloger zamierza wystartować w wyborach mera Moskwy. Jeśli zostanie skazany to będzie musiał wycofać swoją kandydaturę.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyrwie Moskwę z rąk Putina? Złożył wiosek Polityk stoi na czele wyłonionej w ubiegłym roku w internetowym głosowaniu Rady Koordynacyjnej Opozycji, która wypracowuje strategię dla przeciwników politycznych prezydenta i w której reprezentowana jest również Republikańska Partia Rosji-Parnas.
Skrytykował Putina. Grozi mu 10 lat łagru Przed Leninowskim Sądem Rejonowym w Kirowie, 900 km na wschód od Moskwy, rozpoczął się w proces jednego z liderów antykremlowskiej opozycji.
Poskarżył się na Rosję w Strasburgu. Powód? Opozycjonista Aleksiej Nawalny odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu od orzeczenia sądu w Moskwie.
Tagi: opozycja w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz