Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosyjscy oligarchowie
16.09.2014 21:17

Rosyjski oligarcha zatrzymany w Moskwie. Jakie zarzuty?

Amerykańskie pismo Forbes szacuje majątek biznesmena na 9 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Przewodniczący rady dyrektorów i główny akcjonariusz wielobranżowego holdingu AFK Sistema Władimira Jewtuszenkowa został posądzony o pranie brudnych pieniędzy - poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Podał też, że Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał zastosowanie wobec 65-letniego Jewtuszenkowa, jednego z najbogatszych Rosjan, środka zapobiegawczego w postaci aresztu domowego. Amerykańskie pismo _ Forbes _ szacuje majątek zatrzymanego oligarchy na 9 mld dolarów.

Komitet Śledczy przekazał, że Jewtuszenkow został zatrzymany w ramach śledztwa w sprawie kradzieży akcji przedsiębiorstw sektora paliwowo-energetycznego Baszkirii i ich legalizacji. Baszkiria to bogata w ropę naftową republika na Uralu.

AFK Sistema uznała zarzuty wobec Jewtuszenkowa za bezpodstawne. Do oligarchy należy ponad 64 proc. akcji holdingu, w którego skład wchodzą m.in. banki, koncerny naftowe, przedsiębiorstwa budowlane i firmy z branży telefonii komórkowej.

W 2009 roku AFK Sistema za 2,5 mld dolarów kupiła koncern naftowy Baszneft i inne baszkirskie aktywa naftowe. Sprzedawcą był fundusz związany z poprzednim prezydentem Baszkirii Murtazą Rachimowem i jego synem Uralem. Za tym ostatnim we wtorek Prokuratura Generalna FR wysłała międzynarodowy list gończy.

Czytaj więcej w Money.pl
Opel zapowiada zmniejszenie produkcji. Powód? 500 osób otrzyma propozycję rozwiązania stosunku pracy za odszkodowaniem.
Rosja: Posłowie mają zakaz wyjazdu za granicę Decyzja dotyczy czterech osób.
Miedwiediew zakazuje używać zagranicznych... Zakaz nie obejmuje pojazdów zagranicznych producentów, które są montowane na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Tagi: rosyjscy oligarchowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz