Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjska Cerkiew idzie na wojnę

0
Podziel się:

Chodzi o zatrudnianie emigrantów na czarno i korupcję. To reakcja na zamieszki w Moskwie.

Rosyjska Cerkiew idzie na wojnę
(PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV)
bEEMQWut

Rosyjska Cerkiew wzywa do wojny z zatrudnianiem emigrantów _ na czarno _ i korupcją. Tak skomentował wczorajsze zamieszki w podmoskiewskim Birulewie rzecznik patriarchatu Moskiewskiego Wsiewołod Czaplin.

_ - Główną przyczyną takich wydarzeń są ciemne interesy emigrantów i ochraniających ich łapówkarzy _- cytuje wypowiedź duchownego agencja Interfax.

Wczoraj wieczorem w południowym rejonie Moskwy - Birulewie doszło do zamieszek. Kilkuset mieszkańców wyszło na ulice, po tym jak emigrant zadźgał nożem ich sąsiada. W trakcie starć z policją zdemolowano centrum handlowe i zniszczono kilkadziesiąt samochodów.

bEEMQWuv

_ - To palący problem, nad którym nie można przejść do porządku dziennego, bo to oznacza zdradę własnego narodu - _ tak skomentował niedzielne wydarzenia rzecznik moskiewskiego patriarchatu Wsiewołod Czaplin. Duchowny dodał, że _ Moskwa musi zostać oczyszczona z kryminalnych elementów, żyjących w swoich własnych enklawach i łamiących prawo _.

Podobne zdanie na ten temat ma minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew, który polecił policjantom przeprowadzenie szczegółowych kontroli na wszystkich moskiewskich bazarach, gdzie najczęściej pracują emigranci.

Czytaj więcej w Money.pl
W Moskwie szerokie akcje policyjne Mer Moskwy Władimir Sobianin po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem poinformował o utworzeniu sztabu do uregulowania sytuacji w dzielnicy.
Wiceszef "Nowej Gaziety" pobity i ograbiony Siergiej Sokołow został zaatakowany w nocy w Moskwie. Sprawców nie schwytano.
bEEMQWuW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)