Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjska prasa: Świat już nie wierzy Rosji i Putinowi

0
Podziel się:

Gazety przypominają, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem.

Rosyjska prasa: Świat już nie wierzy Rosji i Putinowi
(World Economic Forum)

Do takich wniosków doszli dziennikarze Wiedomosti. Gazeta podkreśla, że prezydent Rosji nie jest mile widzianym gościem na międzynarodowych salonach, a zachodni politycy indywidualne spotkania z nim traktują jak zło konieczne.

Rosyjska gazeta przypomina, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem. Dziennik wymienia między innymi odwołanie szczytu G-7 w Soczi, rezygnację z niemiecko-rosyjskich konsultacji międzyrządowych, odmowę przyjazdu Angeli Merkel do Rosji, a także zabiegi premiera Australii, aby Władimir Putin nie przyjeżdżał na szczyt G-20.

_ Rosji już nie wierzą, uważając ją za nieprzewidywalną i podlegającą izolacji _ - twierdzą dziennikarze _ Wiedomosti _. Gazeta dodaje, że zachodni politycy uznali, iż spotkania z prezydentem Rosji szkodzą ich wizerunkowi, dlatego najprawdopodobniej Władimirowi Putinowi przyjdzie spotykać się z nimi tylko przy okazji międzynarodowych imprez.

Dziennik przypomina, że w 2000 roku, gdy Putin został prezydentem, świat pytał: _ kto to jest Putin? Dziś dla Zachodu ważniejsze jest pytanie nie kto to jest, ale jaki on jest _ - dodaje redakcja _ Wiedomosti _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Koniec hegemonii USA. Rosja wstaje z kolan" Rosja chce rozmów o nowym porządku świata.
Włochy: Obama rzuca wyzwanie Moskwie Włoskie radio i telewizja, agencje i prasa obszernie informują o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce i jego rozmowach przede wszystkim na temat kryzysu ukraińskiego.
Putin ma 62 lata, a wciąż pozuje na twardziela Poluje z karabinem, pływa w syberyjskich jeziorach i jeździ konno. Zobacz wyjątkowe zdjęcia obchodzącego dziś urodziny prezydenta Rosji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)