Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjscy sędziowie dorobili się fortun. Jak?

0
Podziel się

Przewodniczący rosyjskiego Sądu Konstytucyjnego Walery Zorkin zarobił w ubiegłym roku prawie 9,5 miliona rubli, to jest równowartość około 950 tysięcy złotych.

Rosyjscy sędziowie dorobili się fortun. Jak?
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bEpXtMMl

Rosyjscy sędziowie dorobili się fortun. Tak wynika z raportu opublikowanego przez dziennik _ Kommiersant _. Gazeta zwraca uwagę przede wszystkim na majątek prezesa Sądu Konstytucyjnego i jego zastępców.

Przewodniczący rosyjskiego Sądu Konstytucyjnego Walery Zorkin zarobił w ubiegłym roku prawie 9,5 miliona rubli, to jest równowartość około 950 tysięcy złotych. Nieco mniej zainkasował prezes Sądu Najwyższego.

Wiaczesław Lebiediew ma za to ma działkę o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych i domek letniskowy o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych. Dziennikarze _ Kommiersanta _ wymieniają również dom w Moskwie o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych i dwa mieszkania.

bEpXtMMn

Rekordowy dochód w ubiegłym roku miała jednak funkcjonariuszka sekretariatu Sądu Konstytucyjnego, sędzia Jelena Krawczenko. Je dochód wyniósł prawie 20 milionów rubli, a więc równowartość około 2 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niewygodne dowody dla Rosji. Utajnione Sędzia Robert Owen poparł wniosek szefa brytyjskiego MSZ Williama Hague'a o utajnienie kluczowych materiałów dowodowych w sprawie okoliczności śmierci byłego funkcjonariusza KGB i FSB Aleksandra Litwinienki.
Głośny proces w Rosji. A oskarżeni nie żyją Kolejna rozprawa w procesie zmarłego prawnika Siergieja Magnitskiego i dyrektora generalnego tego funduszu Williama Browdera odbędzie się 5 kwietnia.
Rusza wielki proces. "To ogromna pomyłka" Solista baletu teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko został dzisiaj wieczorem formalnie oskarżony o zorganizowanie w styczniu ataku z użyciem kwasu na dyrektora artystycznego baletu.
bEpXtMMO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)