Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjscy dziennikarze zatrzymani na Ukrainie. Poroszenko pomoże?

0
Podziel się:

Ojciec jednego z reporterów poprosił nowego prezydenta Ukrainy o interwencję.

Premier Ukrainy Petr Poroszenko
Premier Ukrainy Petr Poroszenko (PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
bFeYZRGt

Rosyjskie MSZ domaga się, aby władze w Kijowie uwolniły dziennikarzy telewizji Gwiazda. Andriej Suszenkow i Anton Małyszew zostali zatrzymani przez ukraińskie służby bezpieczeństwa, w okolicach Słowiańska. Funkcjonariusze zarzucili im prowadzenie obserwacji posterunków wojskowych i zbieranie informacji o ukraińskich siłach zbrojnych.

W opinii rosyjskiego MSZ, władze Ukrainy łamią międzynarodowe konwencje, utrudniając pracę dziennikarzom. Podobnych przypadków zatrzymania rosyjskich reporterów na Ukrainie było już kilka. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin twierdzi, że sprawą powinny zająć się międzynarodowe organizacje, w tym OBWE i Rada Europy.

Z apelem do władz w Kijowie o uwolnienie rosyjskich dziennikarzy zwrócił się także pełnomocnik MSZ do spraw praw człowieka Konstantin Dołgow. Natomiast, ojciec jednego z reporterów poprosił o interwencję nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę.

bFeYZRGv
Czytaj więcej w Money.pl
Faworyt wyborów na Ukrainie ostro o Rosji Uznawany za faworyta wyborów prezydenckich na Ukrainie zapowiedział też walkę z korupcją i podkreślił, że będzie wszystkimi dostępnymi środkami chronił mieszkańców wschodniej części kraju.
Unia pogodzi Rosję z Ukrainą w sprawie gazu? Gazprom podniósł cenę gazu dla Ukrainy z 268,5 do 385,5 USD. Dwa dni później cena wzrosła do 485,5 USD. Jutro w Brukseli negocjacje w sprawie ustalenia ostatecznej ceny.
Obserwatorzy OBWE w rękach separatystów Ich przetrzymywanie w Siewierodoniecku ma być dla rebeliantów gwarancją, iż siły ukraińskie nie rozpoczną szturmu na miasto, by przejąć nad nim ponownie kontrolę.
bFeYZRGW
KOMENTARZE
(0)